Pracuj w Nordea Bank, czyli… IT na Bank vol. 2!

30 Maj

IT na Bank vol. 2 to kontynuacja innowacyjnego projektu, w ramach którego, po odbytym kursie programowania od podstaw, piętnastu uczestników zdobywa roczną gwarancję zatrudnienia w Nordea Bank. To idealna propozycja dla osób chcących zmienić pracę, a nawet branżę.

Programiści poszukiwani!

W zeszłym roku około 50 tysięcy wakatów dla programistów pozostało nieobsadzonych, co oznacza ogromną lukę w branży IT. Program “IT na Bank” stanowi odpowiedź na to rosnące zapotrzebowanie, kształcąc w ramach kursu programowania osoby zdecydowane zdobyć nowe kwalifikacje i chętne na otwarcie nowego rozdziału w swoim życiu zawodowym. Pierwsza, marcowa edycja potwierdziła, jak bardzo atrakcyjna, zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy jest rekrutacja w takim właśnie modelu.

Liczba osób, które zgłosiły się do pierwszej edycji naszego programu, pokazała, jak wiele z nich chce nauczyć się programowania i pracować w sektorze IT. To dla nas bardzo dobra informacja. Formuła programu „IT na Bank” dobrze odpowiada na potrzeby przyszłych developerów i nasze. Uczestnicy nabywają konkretne umiejętności, które umożliwią im rozpoczęcie pracy w Nordea od razu po ukończeniu kursu. Kluczowe jest to, że po 4 miesiącach intensywnego kursu będziemy przyjmowali do pracy osoby z określonymi kompetencjami i znajomością firmy – komentuje Iwona Świderska, Senior HR Specialist w Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce.

Wspólnie z Nordea Bank już po raz drugi dajemy szansę na pracę w perspektywicznym zawodzie piętnastu osobom, które nie miały do tej pory doświadczenia w tej dziedzinie – mówi Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy. – Przez parę miesięcy kształcić się będą one w trybie wieczorowo–zaocznym, by nie musieć rezygnować z obecnej pracy i móc płynnie przejść do nowego środowiska pracy po zakończeniu zajęć.

Kursanci pierwszej edycji to piętnaście osób, trwa nabór do kolejnej kilkunastoosobowej grupy. Z czego wynika tak duże zapotrzebowanie na programistów w Nordea Bank?Pracujemy nad jednym z największych projektów informatycznych w Europie, którym jest wdrożenie nowego systemu bankowego w Grupie Nordea. Będziemy znacznie zwiększać nasz zespół w Trójmieście, myślimy również o dodatkowej lokalizacji dla pionu IT. Poszukujemy pracowników o różnych kompetencjach, którym możemy zaproponować wiele ścieżek kariery – od junior developerów, których kształcimy wspólnie z SDA, po doświadczonych project managerów, analityków czy architektów systemów. Nasz rozwój jest także szansą dla uczestników „IT na Bank” – zachęca Piotr Koszałka, Head of Development Centre w Nordea Bank.

Spotkanie informacyjne “IT na Bank”

Szukasz pomysłu na siebie?

Według doniesień wielu mediów, programista to obecnie jeden z najlepszych zawodów w Polsce. Brzmi kusząco? Lider wśród akademii programowania w Polsce, Software Development Academy, wie o tym doskonale, obserwując ścieżki kariery swoich licznych absolwentów. To pod skrzydłami SDA będą uczyć się programowania kursanci, którzy zostaną wyłonieni na drodze rekrutacji do drugiej edycji “IT na Bank”. Jeśli szukasz pomysłu na siebie, masz zdolności analitycznego i logicznego myślenia, a językiem angielskim posługujesz się na komunikatywnym poziomie – spróbuj swoich sił! Aplikacje przyjmowane są już tylko do 4 czerwca na stronie www.itnabank.pl.

Co czeka finalistów?

Po ukończeniu kursu finałowa piętnastka otrzyma roczną gwarancję zatrudnienia z możliwością jej przedłużenia. Pod okiem kierowników działów, w których się znajdą w zależności od wyznaczonej ścieżki rozwoju, będą dalej kształcić swoje nowo nabyte umiejętności.

Nowa siedziba Nordea Bank robi ogromne wrażenie. Czy to tutaj pracować będą zwycięzcy drugiej edycji programu, docelowo programiści Nordea Bank? – Nasze nowe biura w Gdyni zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją wspólną dla wszystkich powierzchni w grupie Nordea. Charakteryzuje je funkcjonalność, atrakcyjny i nowoczesny wygląd oddający również regionalny, nadmorski charakter. Motywem przewodnim biura, które oglądali uczestnicy pierwszej edycji „IT na Bank”, jest baza kontenerowa. Biura robią wrażenie, ale dla nas to ludzie, którzy w nich będą pracowali, są najważniejsi  – wyjaśnia Piotr Koszałka. Piękne i nowoczesne wnętrza to tylko jedna z zalet pracy w Nordea Bank. Firma oferuje liczne benefity, które sprzyjają rozwojowi pracowników nie tylko w obszarach, w których pracują na co dzień. Oprócz możliwości dofinansowania do szkoleń, studiów i kursów językowych, mogą oni liczyć m.in. na pracowniczy program emerytalny. Wszystkich chętnych podjąć pracę w tak przyjaznym, propracowniczym środowisku, zachęcamy do składania aplikacji!

Aplikuj na oficjalnej stronie projektu do 4 czerwca: www.itnabank.pl.
Fanpage: www.facebook.com/projektITnaBANK/.

Portal my3miasto ma przyjemność być partnerem medialnym projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.