Poznaj swoje prawa

25 Cze

Poznanie swoich praw to pierwszy krok do skutecznej walki o ich poszanowanie. Wiedza na temat praw, jakie nam przysługują oraz tego, jak je egzekwować jest również jednym z niezbędnych kroków na drodze ku równości i sprawiedliwości. Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku zaprasza na ostatni w tym roku bezpłatny warsztat poświęcony prawom i możliwościom pomocy, jakich może oczekiwać osoba doświadczająca przemocy w rodzinie.

Kiedy? sobota, 30 czerwca, godz.: 10:00–14:30.
Gdzie? Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, 80-866 Gdańsk (I piętro, sala konferencyjna).
Prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska.
Liczba miejsc: 10-20.
Udział bezpłatny.
Na zgłoszenia organizatorki czekają do 28 czerwca 2018 do końca dnia.

Jeśli:
• doświadczasz lub doświadczyłaś w przeszłości jakiegoś rodzaju przemocy ze strony członka rodziny,
• niepokoi cię sposób, w jaki jesteś traktowana przez osobę z rodziny,
• podejrzewasz, że osoba z twojego otoczenia doświadcza przemocy w rodzinie,
• nie zetknęłaś się z przemocą, ale chcesz podnieść swoją wiedzę z zakresu tego, czym jest przemoc w rodzinie i jakie są prawa i możliwości wsparcia osoby jej doświadczającej,
to jest to warsztat dla Ciebie!

Program warsztatu:
1. Czym jest przemoc w rodzinie.
2. Pierwsza pomoc i formy pomocy w przypadku przemocy w rodzinie.
3. Prawne zasady postępowania wobec osób dotkniętych przemocą oraz wobec sprawców przemocy.
4. Postępowanie w ramach procedury „Niebieskiej Karty”.
5. Środki izolacji sprawcy stosowane w postępowaniu cywilnym oraz w postępowaniu karnym.
6. Prawa osoby pokrzywdzonej w postępowaniu karnym.
7. Dziecko jako ofiara przemocy.
8. Praktyka sądowa i wybrane orzeczenia.

Zapisy:
• Aby zapisać się na warsztat należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTVOoXLnHyp1UVtwB0fJEYlPc9uByddKuYrpR3D5oxMwRuzw/viewform

• Jeśli osoba chętna do udziału nie ma możliwości wypełnienia formularza przez Internet, to może zapisać się na warsztat pisząc na adres e-mail: cpkgdansk@gmail.com, dzwoniąc pod numer tel. 58 341 79 15, lub zapisując się osobiście w biurze CPK Gdańsk w godzinach otwarcia oddziału (od poniedziałku do czwartku od godz 10:00 do 18:00 i w piątki od godz. 10:00 do 15:00).

• O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.
• Zgłoszenia do 28 czerwca 2018 r., do końca dnia.
• Wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem zapisów na warsztat. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy informację o wpisie na listę podstawową lub rezerwową – w zależności od liczby zgłoszeń i wolnych miejsc. Potwierdzenie udziału w warsztatach osoby zakwalifikowane otrzymają najpóźniej do dnia 28 czerwca 2018 roku.

Prowadząca warsztat:
Radca prawny Izabela Duczyńska – magister prawa, ukończone studia podyplomowe z prawa medycznego. Radca prawny od 2011 roku (Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku), posiadająca własną kancelarię, specjalizująca się m.in w prowadzeniu procesów z prawa rodzinnego i opiekuńczego, wolontariuszka współpracująca z Centrum Praw Kobiet (od 2012 roku) i innymi organizacjami pozarządowymi, prowadząca szkolenia i warsztaty dotyczące tematyki przeciwdziałania przemocy, udzielająca porad prawnych pokrzywdzonym przestępstwom w ramach programu Fundusz Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej, współpracująca z Komisją ds. kontaktu z samorządami, organizacjami pozarządowymi i praw człowieka Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Pytania organizacyjne można kierować do biura Centrum Praw Kobiet w Gdańsku na adres: cpkgdansk@gmail.com lub dzwoniąc pod numer: 58 341 79 15.

*W przypadku nie zgłoszenia się wystarczającej liczby uczestniczek, zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu.

Organizatorki: Fundacja Centrum Praw Kobiet – Oddział Gdańsk.
Warsztat odbywa się w ramach projektu „Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek”.
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.