Ponad 100 spektakli latem w Teatrze Wybrzeże

11 Maj

To będzie intensywne, gorące i rekordowe Lato w Teatrze Wybrzeże. Od czerwca do końca sierpnia, na czterech scenach teatru, zaprezentowanych zostanie ponad setka spektakli, w tym aż 4 premiery. Jedną z nich będzie koprodukcja z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. 

Już w czerwcu na deskach Teatru Wybrzeże „Raj dla opornych” Michele Riml, czyli plenerowa tym razem, a nie hotelowa przygoda bohaterów największego wybrzeżowego przeboju ostatnich lat – „Seksu dla opornych” – którego realizację autorka, zachwycona przedstawieniem z Gdańska, złożyła w ręce tej samej ekipy: Janda – Kolak – Baka.

Również w czerwcu zaprezentowana zostanie sztuka pt. „Wesołe kumoszki z Windsoru” Williama Shakespeare’a w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to koprodukcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże, więcej szczegółów już wkrótce.

W lipcu TW zaprasza na „Murzyna Warszawskiego”, pierwszą powojenną inscenizację popularnej w międzywojniu komedii Antoniego Słonimskiego, zaś w sierpniu zaprezentują adaptację monumentalnej powieści Bolesława Prusa „Faraon” – tego trudnego, ale jakże fascynującego zadania podjął się Adam Nalepa. Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie internetowej.

A co poza tym? Bogaty repertuar scenicznych hitów dla spragnionych dobrej rozrywki i chwili refleksji, dla ceniących najwyższej jakości teatr popularny i dla koneserów, dla starszych i młodszych, dla ceniących znakomite aktorstwo i rzetelną reżyserię – zachęca Grzegorz Kwiatkowski. – Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże! – dodaje.

Zakupu biletów można dokonywać za pomocą usługi Bilety online, za pośrednictwem formularza rezerwacji na stronie internetowej bądź w kasach teatru.

Źródło: Informacja prasowa.

One Reply to “Ponad 100 spektakli latem w Teatrze Wybrzeże”

  1. Pingback: Teatr Wybrzeże i Gdański Teatr Szekspirowski łączą siły | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.