„Polowanie na muchy” Andrzeja Wajdy w Multikinie (KONKURS)

1 Maj

Zjadliwa satyra czy może wnikliwa wiwisekcja relacji międzyludzkich? Multikino i Program 2 TVP zapraszają na „Polowanie na muchy” Andrzeja Wajdy z brawurową rolą Małgorzaty Braunek 5 maja o godzinie 19.00 w ramach Kocham Kino w Multikinie. Film po rekonstrukcji cyfrowej w najwyższej jakości obrazu i dźwięku. Mamy dla Was zaproszenia!

Andrzej Wajda przedstawił w filmie świat, w którym mężczyźni są coraz słabsi, coraz mniej romantyczni i męscy, a kobiety coraz bardziej władcze, dominujące nad mężczyznami, chwytanymi przez nie jak muchy na lep. To satyryczna, pełna ironii, gorzka, ale niezbyt realistyczna wizja społeczeństwa zdominowanego przez płeć niezupełnie słabszą.

Realizując „Polowanie na muchy” Andrzej Wajda miał już na swoim koncie tak znane filmy, jak „Kanał”, „Popiół i diament”, „Popioły”, „Lotna”. Ta zmiana stylu – „Polowanie” jest bowiem farsą, komedią – została przyjęta przez krytykę i widzów bardzo różnie, pojawiły się głosy, że ten reżyser nie powinien zabierać się za gatunek zupełnie mu obcy, wyśmiewać rzeczywistości, która dla wielu ludzi jest czymś zupełnie naturalnym. Inni stając w obronie Wajdy twierdzili, że ma on prawo do twórczych poszukiwań, a stosunki panujące w środowisku nastawionym na ustawiczne robienie kariery to doskonały materiał na satyrę.

Kocham Kino w Multikinie to wspólne przedsięwzięcie Programu 2 Telewizji Polskiej i Multikina. Podczas spotkań Grażyna Torbicka, co miesiąc obecna w innym kinie sieci Multikino, prowadzi spotkania z gośćmi: twórcami filmów, krytykami, znawcami problematyki podejmowanej w prezentowanych w cyklu dziełach. W spotkaniach żywy udział bierze publiczność Multikina – organizatorzy zapraszają widzów do wymiany opinii, zadawania pytań, prezentowania własnej filozofii myślenia o kinematografii.

Bilety do nabycia w kasach kin oraz on-line w następujących cenach: 21 zł (normalny) i 17 zł (ulgowy).

l4a2dpt1_nnj3p8

UWAGA: Wygraj podwójne zaproszenie na seans odpowiadając na proste pytanie konkursowe!

Wątkami z jakiego utworu literackiego wypełniona została fabuła dramatu A. Wajdy z 2009 roku oparta na opowiadaniu Iwaszkiewicza?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (4 maja) do godziny 10.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MULTIKINO POLOWANIE NA MUCHY. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy adresatów wiadomości zawierających poprawną odpowiedź na konkursową zagadkę.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 4 maja, do godziny 10.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.