Pola Nadziei zakwitną już w niedzielę!

29 Mar

Już 2 kwietnia 2017 roku na Pomorzu zakwitną Pola Nadziei. Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych. Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk będą mogły pokazać solidarność z osobami u kresu życia.

Ulice zapełnią się wolontariuszami w żółtych koszulkach, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów będą wręczać żonkile. Pas nadmorski łączący miasta ośrodków organizatorów stanie się trasą Wielkiej Żonkilowej Sztafety. Biegacze, rolkarze, motocykliści, osoby zmotoryzowane, mieszkańcy Pomorza wspólnie pokonają trasę od Pucka po Gdańsk. Uczestników sztafety na odcinku Puck–Gdańsk-Brzeźno obowiązują zapisy poprzez stronę: www.elektronicznezapisy.pl/g/WZS_2017.html, których można dokonać również w dniu startu.

Z Pucka o godz. 9.30 wyjadą motocykliści, z Gdyni o 10.30 wystartują biegacze, by w Sopocie o 11.45 zmienili ich rolkarze, którzy dotrą aż do Gdańska Brzeźna, a następnie do Gdańska Głównego. Stamtąd wyruszy parada żonkilowych samochodów i motoyckli, by dołączyć do czekających na skrzyżowaniu przy baszcie Jacek (ul. Podwale Staromiejskie i Podmłyńska) uczestników parady, która tradycyjnie zakończy się pod fontanną Neptuna.

W niedzielę o godz. 13.00 w Dworze Bractwa św. Jerzego (Targ Węglowy 27) zostaną nadane tytuły Honorowego Wolontariusza i Filantropa Fundacji Hospicyjnej. W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście. Tytuły zostaną wręczone osobom, które szczególnie wspierają działalność Fundacji Hospicyjnej. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: honorowy wolontariusz, wolontariat długodystansowy, wolontariat szkolny, filantrop-osoba fizyczna, filantrop-firma. O oprawę muzyczną zadba zespół Czarodzieje z Kaszub.

Uroczysta żonkilowa parada wyruszy o godz. 13.30 spod baszty Jacek. Wraz z wolontariuszami, pracownikami i przyjaciółmi Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC pomaszerują także m.in. członkinie i członkowie Akademii Walki z Rakiem, zespół Pieśni i Tańca Jantar, bębniarze grupy Sławomira Rodrigueza Porębskiego „Taraban”, szczudlarze z teatru „Feta”, Związek Harcerstwa Polskiego. Parada, wraz z jej zmotoryzowanymi uczestnikami pokieruje się przez Targ Drzewny na Targ Węglowy, gdzie dla „żonkilowych” maszyn zaplanowano punkt postojowy. Kierowcy i pasażerowie sztafety wezmą udział w dalszej części przemarszu, który dotrze pod fontannę Neptuna, gdzie wspólny taniec poprowadzi Marek Konrerak z TOPdance. Tradycyjnie wykonane zostanie także wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Wydarzeniu jak zwykle będzie towarzyszyć kwesta przedstawicieli władz miasta i województwa, Fundacji Hospicyjnej, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC i wolontariuszy na terenie Głównego Miasta i Długiego Pobrzeża.

Cel akcji
Celem akcji jest nie tylko zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, ale także zwrócenie uwagi na samą ideę opieki hospicyjnej. „Słowo hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes – „gość” i hospitium – „gościna”. Zespoły hospicyjne odpowiadają na medyczne, ale również zwyczajne, ludzkie potrzeby pacjentów: bliskości, rozmowy, kierując się hasłem Hospicjum to też Życie!” –  mówi Ania Janowicz, Wiceprezes Fundacji Hospicyjnej.

Pola Nadziei na Pomorzu pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku. Akcję współorganizuje Fundacja Hospicyjna i Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

                                          >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<< 

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.