„Pod Mocnym Aniołem” w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie (KONKURS)

9 Sty

„Pod Mocnym Aniołem” – mocna jak spirytus historia Jurusia, pisarza i alkoholika, już 16 stycznia na pokazach przedpremierowych w ramach „Kocham Kino w Multikinie”. Na film zaprasza autorka cyklu, Grażyna Torbicka. Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenia na seans!

Opowieść, która uderzy do głowy, wstrząśnie i zachwieje Polską. Jerzy jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej. Bez końca. Trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na kilkudniowy odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę, personel i innych pacjentów, którzy tworzą barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni.

„Pod Mocnym Aniołem” to opowieść o powolnym upadku człowieka spętanego nałogiem, niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji, aż po światełko w tunelu w postaci odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z potwornej choroby.

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera „Drogówki”, „Róży” i „Wesela” to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” (Nagroda Literacka NIKE 2001).

Źródło: Informacja prasowa. 

W ramach cyklu „Kocham Kino w Multikinie” w Gdańsku, Gdyni i Sopocie film „Pod mocnym aniołem” wyświetlony zostanie przedpremierowo 16 stycznia (czwartek) o godzinie 19.00.

TV-KochamKino-styczen-Pod_m ocnym_aniołem-pozostale

UWAGA: KONKURS! Odpowiedz na proste pytanie i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz filmu!

Kto jest autorem powieści, na podstawie której nakręcono film pt. Pod Mocnym Aniołem?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (14 stycznia) do godziny 15.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KOCHAM KINO W MULTIKINIE. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swojego adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 14 stycznia, do godziny 15.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozwiązany. Zajrzyjcie do swoich skrzynek pocztowych!

One Reply to “„Pod Mocnym Aniołem” w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie (KONKURS)”

  1. Smarzowski jest genialny! A każdy jego film, to przezycie. Może niezbyt wzniosłe i piękne, ale na pewno niezapomniane. Piszcie o nim i jego filmach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.