Pobiegną z Zakopanego na Hel, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Mam Marzenie

13 Lut

Około 750 kilometrów, 13 dni, 2 biegaczy i 1 cel – spełnić marzenia chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Taki właśnie plan ma Aleksandra Kasprzak i Przemysław Koziarski, którzy na początku lipca staną na Krupówkach w Zakopanym i pobiegną ile sił w nogach aż na Hel by wesprzeć chore dzieci!

Marzenia podopiecznych Fundacji Mam Marzenie można podzielić na kilka kategorii: „być”, „dostać”, „spotkać” oraz „zobaczyć”. Ich pragnienia udaje się spełniać dzięki pracy wolontariuszy oraz zaangażowaniu życzliwych osób. Takich jak Aleksandra Kasprzak, biegaczka z Zabrza, oraz Przemysław Koziarski z Opola, którzy postanowili połączyć spełnienie swojego marzenia z pomocą chorym dzieciom.

W ubiegłym roku pragnęłam pokonać dystans 2016 kilometrów, później postanowiłam przebiec Polskę. Bieg, który zaczyna się na Krupówkach i kończy nad Bałtykiem, to właśnie moje marzenie, które chce połączyć ze spełnieniem pragnień podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. Jeśli mogę pomóc chorym dzieciom, to z wielką przyjemnością przebiegnę wzdłuż Polskę i będę zbierać pieniądze dla podopiecznych fundacji, aby spełnić ich marzenia – mówi Aleksandra Kasprzak.

Aleksandra Kasprzak Lizbona/archiwum prywatne
Aleksandra Kasprzak Lizbona/archiwum prywatne

Bieg wystartuje 4 lipca br. Biegacze każdego dnia będą pokonywać dystans większy niż maraton! W sumie przez 13 dni przebiegną około 750 kilometrów.

Wesprzyj inicjatywę
 Organizacje, firmy, instytucje, czy osoby prywatne mogą wspomóc charytatywną inicjatywę biegaczy i tym samym wesprzeć podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. W tym celu zapraszamy do kontaktu z Aleksandrą Kacprzak: kacprzak.aleksandra1@wp.pl –  zachęcają organizatorzy.

O Fundacji Mam Marzenie
Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.