Pobiegną? Pomogą!

13 Lip

Poland Business Run to coroczna akcja charytatywna, która finansowo wspiera osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz po amputacjach. W tym roku do biegu zgłosiło się aż 19 200 osób z całej Polski! Dzięki temu pomoc otrzymają m.in. Waldemar Konieczny i Kacper Hała, 20-letni fan sportu.

Zapisy na tegoroczny bieg zostały już zakończone. Drużyny przygotowują się nie tylko do startu, ale również zbierają dodatkowe środki w ramach akcji „Pomagam bardziej”. Na sztafety, które zgromadzą na swoim koncie największe kwoty, czekają Żółte Koszulki Lidera, zaprojektowane przez łódzką firmę Pan Tu Nie Stał.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup drugiej protezy dla Waldemara Koniecznego z Wielkopolski, któremu po 15 latach walki z niewydolnością żylną kończyn dolnych amputowano najpierw jedną, a potem drugą nogę. Dzięki dofinansowaniu drugiej protezy, 30 – latek będzie mógł odzyskać sprawność i powrócić do pracy, o czym tak bardzo marzy.

Do Fundacji wnioskowałem o pomoc w zakupie protezy nogi. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu będę mógł wrócić do sprawności, wędkować i spróbować sił w różnych dyscyplinach sportowych. Wszystkim uczestnikom biegu już teraz chciałbym podziękować za to, co robicie, bo nieczęsto spotyka się osoby chcące bezinteresownie pomóc innym ludziom. Jesteście wielcy! – mówi Waldemar Konieczny.

Waldemar Konieczny

Dofinansowanie otrzyma również Kacper Hała, który stracił nogę na wysokości uda w wyniku wypadku rolniczego. Mimo tego 20- latek nie poddał się i odnalazł się w sporcie, który jest jego pasją. Obecnie jest w kadrze Polski AMP Futbolu, gdzie trenuje piłkę piłka nożną dla osób po amputacji. Dodatkowo należy do lokalnej drużyny Amp Futbolu – Warta Poznań. Poprzez intensywne treningi dąży do osiągnięcia możliwie jak największej sprawności fizycznej. Dzięki protezie nogi pragnie spróbować swoich sił w innych dyscyplinach sportowych.

Kacper Hała

Tegoroczna forma biegu została zmieniona, tak by każdy kto chce pomóc i wziąć udział w akcji, mógł to zrobić. Dlatego zawodnicy pobiegną nie jak zawsze na określanych trasach w głównych miastach Polski, ale w wybranych przez siebie miejscowościach. Niezależnie od miejsca, w którym będą, pokonają 4 km. Specjalna aplikacja po podliczeniu czasów, pozwoli na wyłonienie zwycięskiej sztafety.

Więcej informacji: polandbusinessrun.pl/.

Foto: Materiały prasowe polandbusinessrun.pl.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.