Piąta edycja Alfa School wraca na Pomorze!

8 Lut

Warsztaty Alfa School ponownie odbędą się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Do kolejnego spotkania świata nauki ze środowiskiem biznesowym dojdzie już 23 i 24 lutego podczas dwudniowego, bezpłatnego wydarzenia poświęconego komercjalizacji wyników badań i projektów naukowo – badawczych wpisujących się w obszar Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

Alfa School to doskonała okazja, dla osób chcących skomercjalizować swoje projekty, do spotkania się z praktykami biznesu oraz skorzystanie z ich wiedzy i doświadczenia. To również nieoceniony networking z mentorami i inwestorami ze świata VC oraz możliwość pozyskania funduszy skupionych wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – BRIdge Alfa.

To właśnie w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w październiku 2015 roku odbyły się pierwsze warsztaty Alfa School. Po ponad roku wracają one na Pomorze, tym razem kierując swoją ofertę do twórców innowacyjnych rozwiązań, które wpisują się w tzw. inteligentne specjalizacje regionu:

Koncentracja na wybranych obszarach daje możliwość skupienia się na tym, w czym dany podmiot jest najlepszy, ma największe kompetencje, a co za tym idzie może osiągnąć nie tylko lokalny, ale i globalny sukces – mówi Tomasz Czapliński, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group. Na Pomorzu obszary takie zostały wyłonione na drodze konsultacji ze środowiskiem biznesowym i naukowym, co pozwoliło na rzeczywiste określenie silnych stron regionu i kierunku rozwoju. A wśród nich rozwiązania z branży morskiej, logistyczne, internetu rzeczy, med-tech, sektora kosmicznego czy technologie ekoefektywne

Zdecydowaliśmy się na ponowną organizację warsztatów alfa SCHOOL w STARTERZE, ponieważ poprzednia edycja pokazała, że dają one uczestnikom większe szanse na komercjalizację wyników swoich prac i co równie ważne, wspierają rozwój pomorskich innowacji – mówi Małgorzata Jasnoch, Prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – Na warsztaty zapraszamy naukowców i innowatorów, których projekty wzbogacą istotne dla Pomorza gałęzie biznesu, np. związane z gospodarką morską, odnawialnymi źródłami energii czy poprawiające efektywność w przemyśle – dodaje Małgorzata Jasnoch.

Dzięki Alfa School, które są spotkaniami twarzą w twarz z inwestorami i praktykami biznesu, naukowcy i innowatorzy zdobywają większą pewność siebie we współpracy z funduszami i chętniej sięgają po środki, którymi one dysponują.

Alfa School 2015
Alfa School 2015

Warsztaty Alfa School to były 2 dni intensywnej nauki. Wszyscy prelegenci byli świetnie przygotowani do swoich wykładów. Dzięki nim wyniosłam bardzo dużo informacji na temat przygotowania się do rozmowy z inwestorem czy tego, jakie elementy powinny się znaleźć w Term Sheecie. Warsztaty z Piotrem Buckim pokazały, jak można przedstawić swój projekt osobom, które nie znają branży biomedycznej, co często wydaje się bardzo ciężkim zadaniem. Możliwość rozmów z przedstawicielami Funduszy również była ogromnym plusem. Polecam te warsztaty wszystkim naukowcom myślącym o komercjalizacji swoich projektów – warsztaty Alfa School podsumowuje Aleksandra Koźmińska, współtwórczyni projektu NaturVein, która była ich uczestnikiem warszawskiej edycji.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, SpeedUp Venture Capital Group. Wspiera ich globalna firma prawnicza Dentons, Zarząd Portu Morskiego Gdańsk oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego.

ALFA SCHOOL to warsztaty bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja dostępna jest na stronie: www.alfa.ac/alfa-school.

Fot.tyt.: Alfa School 2015.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.