PGE ARENA z plażowego piasku

30 Lip

Stadion PGE ARENA to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Gdańska, znany również na świecie. W najbliższą niedzielę (2 sierpnia) na plaży w Brzeźnie będzie można zobaczyć go w zupełnie nowych odsłonach – wszystko to za sprawą otwartego konkursu, którego uczestnicy będą wznosić piaskowe budowle odwzorowujące bursztynowy stadion. 

Większość z nas pamięta z dzieciństwa budowanie zamków i fortec z piasku. Niedzielny konkurs to świetna zabawa dla najmłodszych, a dla dorosłych okazja do powrotu do wakacyjnych wspomnień z dawnych lat – mówi Karolina Żurawska z PGE ARENA Gdańsk, organizatora konkursu. – Jednocześnie, uczestnicy będą mieli okazję odkryć w sobie smykałkę do projektowania i sprawdzić swoje umiejętności konstruktorskie. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych niezależnie od wieku, a w szczególności całe rodziny. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą łopatek i wiaderek. Na pewno się przydadzą!

W konkursie udział może wziąć do 40 zespołów. Wszystkie prace będą podlegały ocenie jury, w którym zasiądą osoby, znające gdański stadion od podszewki – pracownicy PGE ARENY Gdańsk. Kryteria brane pod uwagę, to przede wszystkim pomysłowość, estetyka wykonania oraz wyeksponowanie wyjątkowych cech stadionu.

Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody – grę Monopoly edycja Gdańsk, piękny, bogato wyposażony kosz piknikowy i Encyklopedię Gdańską od Parku Handlowego Matarnia, vouchery na zwiedzanie stadionu i wejściówki do FUN ARENY – zlokalizowanego na gdańskim stadionie, największego na Pomorzu, parku rozrywki, gdzie na laureatów będą czekać ekscytujące atrakcje w parku trampolin i na torze gokartowym.

Uczestnicy będą mieli 2 godziny na stworzenie od podstaw swoich budowli. Rozpoczęcie konkursu zaplanowane jest na godzinę 11.00, ale zapisy w wakacyjnym balonie PGE ARENA Gdańsk, zlokalizowanym przy molo w Brzeźnie, będą prowadzone już od 10.40. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zapoznanie się i akceptacja regulaminu oraz odebranie od organizatora chorągiewki z numerem startowym, która pozwoli jurorom rozpoznać prace biorące udział w zabawie. O godzinie 13.00 jury obejrzy i oceni prace, a o 13.45 przy balonie PGE ARENA Gdańsk zostaną ogłoszone wyniki.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca (zgodnie z regulaminem, ocenie jury będą podlegały budowle zlokalizowane na plaży pomiędzy wejściem na molo, a wejściem numer 51), o zakwalifikowaniu drużyn do konkursu będzie decydowała kolejność zgłoszeń w wakacyjnym stanowisku PGE ARENA Gdańsk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.