Parkour to nie tylko skakanie po budynkach! (WIDEO)

21 Sie

Złośliwi mówią, że to jedynie skakanie po elementach miejskiej infrastruktury, ale parkour, a właściwie,, le parkour” lub ,,l’art du déplacement” to pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej i coraz bardziej rozwijająca się dyscyplina sportowa. O tym, jak wyglądają treningi, jak pokonać swoje bariery psychiczne i o początkach przygód z parkourem rozmawialiśmy z traceurami podczas Północnopolskiego Zlotu Parkour.

20 sierpnia wystartowała w Gdańsku 5. edycja Północnopolskiego Zlotu Parkour, na którym spotkają się traceurzy z Polski i zagranicy. Organizatorem zlotu jest trójmiejski klub sportowy – Movement.

Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Osoba uprawiająca parkour to traceur (rodzaj żeński: traceuse). Jednymi z podstawowych trików są: one handed vault, monkey vault, two handed vault oraz roll. Czasami niektórzy łączą triki one handed palm spin (one handed vault + palm spin).

Ta pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej, za twórcę której, uznaje się Davida Belle’a, zyskuje coraz większą liczbę pasjonatów. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym dowiecie się co dla traceurów oznacza parkour, jak wyglądają ich treningi i jak rozpoczęła się ich przygoda z tą dyscypliną sportową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.