Otwarty trening z Pawłem Klejborem przed wyprawą na Elbrus (PATRONAT)

14 Maj

W sobotę, 12 maja, o godzinie 11:00 w Centrum Handlowym Osowa odbył się trening marszowo-biegowy z podróżnikiem Pawłem Klejborem. Była to doskonała okazja do zadbania o swoją kondycję fizyczną oraz możliwość uzyskania wskazówek, jak przygotować się do wyjazdu w góry.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji charytatywnej „Pomaganie przez Wspinanie”, organizowanej na terenie Centrum Handlowego Osowa. Pod koniec kwietnia miała miejsce pierwsza prelekcja prowadzona przez Pawła Klejbora – trójmiejskiego podróżnika, który w czerwcu 2018 roku podejmie atak szczytowy na Elbrus (5642 m n.p.m.) –najwyższy szczyt Kaukazu, położony na terenie Rosji. Nastąpiło również otwarcie wystawy fotograficznej „Klejbor na kresach świata”, która dokumentuje górskie wyprawy Pawła Klejbora na Kilimandżaro, Mont Blanc, Gran Paradiso oraz Aconcaguę. Tematyka fotografii jest zróżnicowana, uchwyca niecodzienne sytuacje oraz piękne górskie krajobrazy, a także portrety mieszkańców odwiedzonych miejsc. Autorem zdjęć jest Paweł Klejbor oraz jego przyjaciele. Wystawa jest eksponowana na terenie CH Osowa, w butiku naprzeciwko Monnari, do 27 maja. Wstęp wolny.

Sobotni trening marszowo-biegowy, prowadzony przez Pawła Klejbora, odbył się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, a wystartował z CH Osowa. Był przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną zadbać o swoją sprawność fizyczną oraz chcą dowiedzieć się, jak należy przygotować się do wyprawy w góry.

Ponadto było można zobaczyć, jak prowadzący trening hartuje się przed wyprawą, ponieważ sobotnie spotkanie to jeden z elementów przygotowań Pawła Klejbora do jego wyjazdu na Elbrus.W czasie treningu podróżnik miał plecak z 20-kilogramowym obciążeniem oraz maskę tlenową, które symulują warunki wysokogórskie i na terenach nizinnych pozwalają organizmowi przystosować się do wymagającej aury, panującej na najwyższych szczytach Ziemi.

Podczas sobotniego treningu, po raz pierwszy, została zaprezentowana koszulka z logo CH Osowa, która będzie przekazana na licytację, a dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.


Ostatnio turystyka górska zyskuje na popularności. W Trójmieście, oprócz dostępu do morza, mamy możliwość korzystania z urozmaiconego terenu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który stanowi idealne miejsce treningowe przed wyjazdem w góry. Nasze Centrum popiera zdrowy tryb życia, stąd narodził się pomysł na zorganizowanie treningu z Pawłem Klejborem, który niedługo podejmie atak szczytowy na Elbrus. Chcemy uzmysłowić ludziom, że przed wyjazdem na wysokogórską wyprawę trzeba odpowiednio przygotować swój organizm do wymagających warunków  – mówi Aleksandra Słowińska, Dyrektor Centrum Handlowego Osowa.

„POMAGANIE PRZEZ WSPINANIE” to projekt charytatywny, który obejmuje dwie wystawy fotograficzne oraz trzy prelekcje i trening, prowadzone przez Pawła Klejbora – trójmiejskiego podróżnika, który będzie uczestniczył w wyprawie na Elbrus w terminie 7-17.06.2018 roku. Najważniejszym celem akcji, organizowanej na terenie Centrum Handlowego Osowa, jest pomoc potrzebującym – cały dochód z licytacji koszulki z logo CH Osowa, w której zostanie podjęty atak szczytowy na Elbrus, zostanie przekazany na rzecz Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

26 maja o godz. 12:00 odbędzie się prelekcja i warsztaty. Miejsce: butik naprzeciwko Monnari. 

Więcej informacji na www.chosowa.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku na fanpage’u CH Osowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.