Oliwskie ławki jak ciepłe bułeczki

30 Sie

To może być oryginalny prezent na urodziny, jubileusz, albo upamiętnienie innego ważnego życiowego momentu. Może też być oryginalną formą promocji firmy – przekonywał prezydent Paweł Adamowicz opowiadając o możliwości wykupienia oryginalnej, dębowej ławki w Parku Oliwskim. I nie pomylił się – chętnych na oliwskie ławki nie brakuje. 

Przypomnijmy, program „Mecenat Parku Oliwskiego” uruchomiła Fundacja Gdańska we współpracy z Zarządem Dróg i Zieleni. W ramach programu można „wykupić” sobie parkową ławkę, która na 10 lat zostanie oznaczona pamiątkową tabliczką z grawerem. Program ruszył niespełna tydzień temu, a już udało się wyprzedać wszystkie ławki w pierwszej lokalizacji, czyli w tzw. Ogrodzie Francuskim.

Oprócz ławki „prezydenckiej” (którą „na dobry początek” wykupił prezydent Paweł Adamowicz) od czasu ogłoszenia projektu mamy rezerwację na kolejnych dziesięć ławek – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy ZDiZ.

W związku z dużym zainteresowaniem aktywowana została kolejna strefa, w której można zarezerwować ławkę: urokliwy parter ogrodowy Paradisum.

Nowe ławki to autorski projekt. Są zaprojektowane i  wykonane przez stolarza specjalnie z myślą o parku w Oliwie. Świetnie wpisują się w parkowy krajobraz, a same też dodawać mu będą klimatu – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej.

Koszt ławki to 4500 zł. W zamian za tę kwotę fundator zyskuje nie tylko ławkę, ale również certyfikat i miniaturkę parkowego mebla, którą może zabrać ze sobą. Szczegółowe informacje o mecenacie znaleźć można na specjalnej stronie dedykowanej Parkowi Oliwskiemu – www.parkoliwski.gdansk.pl.

>>ZOBACZ TAKŻE: Ufunduj sobie ławkę w Parku Oliwskim<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.