Odkryj z dziećmi STARTER! Dzień otwarty Gdańskiego Inkubatora

5 Wrz

Eksperymenty chemiczne, programowanie robotów, kreatywne warsztaty przedsiębiorczości czy projektowanie poduszek. W sobotę, 10 września, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zapewni szereg atrakcji dla dzieci od 5. roku życia. Inkubator zaprasza na Dni otwarte STARTERA w godzinach od 11 do 14.00. Wstęp wolny!

STARTER to przestrzeń wspierająca przedsiębiorców i młode firmy. A także miejsce, które stawia sobie za cel wychowanie w duchu przedsiębiorczości najmłodszych. W sobotę, 10 września, warto rodzinnie odwiedzić STARTER, aby przekonać się na własnej skórze o kreatywnej sile tej przestrzeni.

Dzieci będą miały okazję zaprogramować własnego robota, przeprowadzić eksperymenty chemiczne czy złożyć mechaniczne puzzle. Atrakcje dostępne są dla dzieci od 5. roku życia – mówi Ewa Glebko z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Dzień Otwarty 2015 - fot. Marcin Młynarczyk
Dzień Otwarty 2015 – fot. Marcin Młynarczyk

 

A to nie koniec aktywności, które będą czekały na najmłodszych w STARTERZE. Dzieci będą mogły także wziąć udział w warsztatach cyrkowych oraz integracyjnych zabawach prowadzonych przez animatorów ze Stacji Bohater. Tego dnia odbędą się także liczne konkursy. Jednym z zadań będzie zaprojektowanie nowej wersji herbu Gdańska, a najlepszy projekt trafi do rąk Prezydenta Miasta Gdańsk.

STARTER prowadzi kilka projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Dzień otwarty jest namiastką inspiracji przekazywanych niemal każdego dnia najmłodszym. Zapraszamy wszystkich na wydarzenie. Wstęp wolny! – dodaje Ewa Glebko ze STARTERA.

Dzień otwarty STARTERA odbędzie się 10 września, w godz. 11-14.00 w budynku Inkubatora przy ul. Lęborskiej 3b. W bezpłatnym wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci od 5. roku życia. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Fot.tyt.: Dzień Otwarty 2015/Marcin Młynarczyk

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.