Noc Naukowców

6 Wrz

Jak wyobrażono sobie przyszłość 100 lat temu i czy moce superbohaterów są dostępne dla zwykłych śmiertelników? Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na Noc Naukowców (piątek, 29 września).

Kto z nas nie oglądał filmu Powrót do przyszłości? Chyba każdy ekscytował się przygodami młodego McFly’a i dr Emmetta Brown’a z jego charakterystyczną fryzurą. Nieprzypadkowo hasło tegorocznej Nocy Naukowców w Centrum Nauki EXPERYMENT nawiązuje do tytułu tego popularnego filmu. EXPERYMENT zaprasza swoich gości do podróży w czasie, w trakcie której przekonają się, na ile sprawdziły się filmowe (i nie tylko) wizje przyszłości. Największą atrakcją tego rodzinnego wieczoru będzie interaktywny… HOLOGRAM 3D W CHMURZE – jedyny taki w Polsce!

NAUKA KONTRA SCIENCE FICTION
Temat przewodni tegorocznej Nocy Naukowców to prawdziwa gratka dla fanów filmów science fiction, choć każdy znajdzie w programie coś dla siebie – mówi Justyna Sudakowska z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Sprawdzimy m.in. czy moce superbohaterów są dostępne dla zwykłych ludzi, opowiemy, jak z miłości do żony powstała filiżanka 3D oraz czy warto przywiązywać wagę do nauki pokazywanej w filmach science fiction – dodaje z uśmiechem Paweł Czoska, jeden ze współtwórców wieczoru.

Nie zabraknie również historii o wielkich wizjonerach przyszłości i ich szalonych wizjach, ludzkich wyobrażeniach o przyszłości sprzed 100 lat i o tym, jak technologie 3D i VR (Virtual Reality) zmieniają (dosłownie) obraz współczesnego kina.

Chętni będą mogli wziąć udział w interaktywnej grze na wystawie – Odczytaj wiadomość z przyszłości, przygotowanej specjalnie na Noc Naukowców. Wystarczy zabrać ze sobą smartphone’a z zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR oraz być przygotowanym na … spory wysiłek dla Waszych szarych komórek. W trakcie gry dowiecie się m.in. jak komputery zapisują i przetwarzają informacje.

Szczegółowy program Nocy Naukowców jest dostępny na stronie experyment.gdynia.pl

DLA DUŻYCH I MAŁYCH NAUKOWCÓW
Noc Naukowców to wieczór dla całych rodzin, dlatego EXPERYMENT zaprasza zarówno małych, jak i dużych naukowców, do wspólnej zabawy z nauką. – Wydarzenie to jest organizowane równocześnie w 300 miastach Europy – na tej mapie nie mogło zabraknąć również Gdyni. Co roku nasza Noc Naukowców przyciąga setki gości z Trójmiasta i okolic – dodaje Justyna Sudakowska.

JEDYNY TAKI W POLSCE
Atrakcją Nocy Naukowców będzie interaktywny hologram 3D w chmurze! Jego twórców zainspirował – nie inaczej, film „Gwiezdne wojny”. Wzorując się na filmowym robocie R2D2, postanowili stworzyć urządzenie wyświetlające obraz w… powietrzu. Dla gości będzie to niepowtarzalna okazja, aby przekonać się, jak działa ta innowacyjna technologia i porozmawiać z jej twórcami.

NOC NAUKOWCÓW
Miejsce: Centrum Nauki EXPERYMENT
Data: piątek, 29 września
Godzina: 19.00–23.00
Bilety w cenie 12 zł dla wszystkich (dorosłych i dzieci) są dostępne w sprzedaży:
– na stronie bilety.experyment.gdynia.pl do 29 września do godz. 15:00 lub do wyczerpania puli,
– w dniu wydarzenia od godz. 9:00 w kasach CN EXPERYMENT do wyczerpania puli.

Fot.tyt.: Noc Naukowców/Tomasz Kamiński.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.