Noc Naukowców NANO MIKRO MAKRO (KONKURS)

12 Wrz

NOC NAUKOWCÓW, to największy hit oferty rodzinnej CN EXPERYMENT w Gdyni. Tegoroczna edycja wydarzenia, które odbywa się jednocześnie w 300 miastach Europy, będzie pod hasłem NANO, MIKRO, MAKRO. 28 września EXPERYMENT zaprasza całe rodziny do wejścia do mikroświata w technologii VR, do zwiedzania kryształowy ogrodu czy na spotkanie z mikrobami i spółką. Noc naukowców jest wyjątkowym wydarzeniem, kiedy po zapadnięciu zmroku, zwiedzający stają oko w oko z… naukowcami. W nietypowych dla gdyńskiego centrum godzinach otwarcia, czyli od 19:00 do 23:00 goście wkroczą na teren przemienionej wystawyi zostaną przez edukatorów wprowadzeni w świat NANO, MIKRO, MAKRO. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania będą potrójne zaproszenia!

Koszt biletu wstępu 12 zł. Sprzedaż przez system bilety.experyment.gdynia.pl oraz od 15-tego września w kasach EXPERYMENTU. Liczba biletów ograniczona.

Program wydarzenia:

MIKROŚWIAT W TECHNOLOGI VR
Fascynujący świat w mikroskali. Aby w niego wkroczyć, wystarczy założyć specjalne gogle.

TEATR ILUZJI
Nauka w wydaniu artystycznym dla każdego.

ZOBACZ NAUKOWCÓW W AKCJI
Świat w skali mikro i makro w wydaniu gości EXPERYMENTU – naukowców z Instytutu Oceanologii PAN, Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

OTWARTE WARSZTATY DLA MAŁYCH I DUŻYCH
KRYSZTAŁOWY OGRÓD
Czym są kryształy? I dlaczego tak nas fascynują? EXPERYMENT zaprasza na spotkanie z ekspertem z UG – krystalografem, który pokaże rozmaite kształty tych niezwykłych struktur.

MIKROBY I SPÓŁKA
Przez pryzmat mikroskopu będzie można podejrzeć co w trawie i w wodzie piszczy. Eksperci z grupy Eco-Inicjatywa z Kwidzyna zaprezentują wyjątkowy okaz pachnicy dębowej.

SUPERNANOMATERIAŁY
Goście poznają niesamowite materiały wykonane z zastosowaniem nanotechnologii i dowiedzą się, dlaczego ta dziedzina nauki jest naprawdę SUPER.

POSŁUCHAJ EXPERTÓW
JAK ONI TO ROBIĄ? EFEKTY MIKRO i MAKRO W FILMACH
Jakich trików używa się na planach filmowych, aby ukazać nierzeczywistą skalę postaci czy scenografii? W jaki sposób były kręcone filmy takie jak „Władca pierścieni”, „Ant-man” czy „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Zapraszamy na wykład.
Prowadzenie: Borys Badtke, Centrum Nauki EXPERYMENT

Z MIKROSKOPEM WŚRÓD ZWIERZĄT
Jak chronić najbardziej zagrożone gatunki zwierząt? Czego unikać będąc na wakacjach, albo jakich prezentów nie kupować i dlaczego? Jak dbać o Morze Bałtyckie, by było przyjaznym środowiskiem dla zwierząt i dlaczego warto robić to każdego dnia.
Prowadzenie: Michał Krause, asystent Działu Hodowlanego, Gdański Ogród Zoologiczny

OD GALAKTYKI DO KWARKÓW
Niesamowita podróż od galaktyki, przez ciało człowieka, do atomu. Słuchacze poznają różne oblicza podstawowej jednostki długości miary – metra, począwszy od nanometra na gigametrze kończąc.
Prowadzenie: Klaudia Strzelecka, Centrum Nauki EXPERYMENT

FRAKTALE – CO BROKUŁ MA WSPÓLNEGO Z MATEMATYKĄ
Skąd brokuł i matematyka? Albo brokuł i piorun? Czy może istnieć wymiar międzywymiarowy? Czym jest fraktal? Jak wygląda? O tym i wielu innych matematycznych ciekawostkach na miniwykładzie.
Prowadzenie: Cezary Ossowski, Centrum Nauki EXPERYMENT

ROBALE W SZAFIE
Co widać na skórze człowieka pod mikroskopem? Jak bujne jest życie na ciele człowieka, w łóżku, pościeli czy w ubraniach. EXPERYMENT zaprasza do odkrywania cudownego światamikrozwierząt mieszkających bardzo blisko każdego z nas.
Prowadzenie: Ewelina Magdziak, Centrum Nauki EXPERYMENT

KOMNATA WIELKICH WRAŻEŃ
Naukowcy wraz z edukatorami zaprezentują kolekcję świecących bakterii – jak one to robią? Kto odgadnie, czym są te biologiczne piękności?

NANO MIKRO MAKRO w obiektywie
Wystawa EXPERYMENTU jest idealnym planem zdjęciowym dla tematu wydarzenia. Goście, którzy zrobią najśmieszniejsze zdjęcia przyeksponatach EXPERYMENTU, które wpisują się w ideę NOCY NAUKOWCÓW – otrzymają nagrody!

Szczegółowy program na www.experyment.gdynia.pl.

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i wygraj potrójne zaproszenie na Noc Naukowców w CN Experyment!

                                 Kiedy i gdzie została zainicjowana Noc Naukowców?

Na adres konkursy@my3miasto.pl do środy (26 września) do godziny 10.00 wyślij odpowiedź na zadane pytanie. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – EXPERYMENT. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodami są potrójne wejściówki na stałą wystawę w CN Experyment, do wykorzystania do końca roku.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 26 września, do godziny 10:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są potrójne zaproszenia do CN Experyment na Noc Naukowców.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.