„Noc Biologów” na Uniwersytecie Gdańskim

9 Sty

Naturalne antybiotyki, triki pozwalające ograniczyć zużycie plastiku, kuchnia molekularna, świat roślin mięsożernych oraz funkcjonowanie mózgu, gdy się boimy – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas kolejnej edycji „Nocy Biologów”. W ramach imprezy będzie można również zwiedzić Oliwskie ZOO i Akwarium Gdyńskie. Wstęp wolny.

Wydział Biologii UG, Gdański Ogród Zoologiczny i Akwarium Gdyńskie

Kiedy? 11 stycznia 2019, godz. 13.00-20.00

Gdzie? Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Wydział Biologii UG, ul. Wita Stwosza 59, Gdański Ogród Zoologiczny, Gdańsk, ul. Karwieńska 3, Akwarium Gdyńskie MIR-PIB, Gdynia, Al. Jana Pawła II 1

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Kiedy? 11 stycznia 2019, godz. 15.00-20.00

Gdzie? Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, ul. Abrahama 58

Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i Akwarium Gdyńskiego MIR – PIB przygotowali dla Państwa ponad 60 tematów z dziedziny biologii
i biotechnologii, które zaprezentują na ponad 100 imprezach. W tegoroczną noc zaangażowało się ponad 250 biologów, którzy będą opowiadać o swoich badaniach i pasjach, odkrywać tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywać to, co wydaję się niewidoczne oraz wyjaśniać to, co na co dzień jest zagadką. W tym roku do biologów przyłączyli się studenci i doktoranci z Wydziału Oceanografii i Geografii oraz z Wydziału Chemii. Podobnie jak w ubiegłych latach pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i Akwarium Gdyńskiego zaprezentują mieszkańców w nieco odmiennej, nocnej odsłonie.

Na Wydziale Biologii „Noc Biologów” rozpocznie się już o godzinie 13.00, jednak będą to pojedyncze warsztaty skierowane do uczniów podstawówki. Na pozostałe imprezy organizatorzy zapraszają od 15.00 do 20.00. O godzinie 17.00 zapraszają pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, a w Akwarium Gdyńskim warsztaty połączone ze zwiedzaniem rozpoczną się o godzinie 18.00.

O początkach „Nocy Biologów”

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających budynek dzieci, młodzieży i dorosłych były inspiracją do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Pomysł wsparła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej „Nocy Biologów” w styczniu 2012 roku. W najbliższy piątek odbędzie się więc już VIII edycja ogólnopolskiego wydarzenia, a z każdym rokiem do inicjatywy dołączają kolejne uczelnie.

Szczegółowy program „Nocy Biologów” oraz formularz rejestracji i rezerwacji:

Wydział Biologii UG, Gdański Ogród Zoologiczny i Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB:

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed: pod linkiem.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.