Naucz się drukować w 3D

5 Lis

Co robiłby Adam Słodowy, gdyby miał dostęp do internetu? Z pewnością brałby udział w Medialabie – warsztatach organizowanych w ramach projektu „Zrób to sam 2.0.”. Tym bardziej, że są to jedyne w Polsce warsztaty dla majsterkowiczów dwudziestego pierwszego wieku: twórców, konstruktorów, artystów, projektantów oraz zainteresowanych wytwarzaniem rzeczy w oparciu o najnowsze technologie cyfrowe.

MediaLab przenosi wiedzę z najnowszych laboratoriów do lokalnych społeczności. Organizatorzy zapraszają w dniach 9-10 listopada, na już drugą edycję warsztatów poświęconych tematowi druku 3D. Podczas zeszłorocznych warsztatów uczestnicy składali drukarkę RepRap, służącą do drukowania przedmiotów z plastiku. Dzięki niej, możemy dorobić sobie brakujący pionek do szachów, a na bazie wolnego oprogramowania stworzyć system zarządzający urządzeniami elektrycznymi w mieszkaniu.

Brzmi jak kosmos, lecz to świetna zabawa dla dorosłych. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję do podjęcia próby zbudowania kolejnej drukarki o niezwykłych możliwościach. Medialabowi majsterkowicze będą montować młodszą siostrę urządzenia z poprzedniej edycji – Profabb Gate Le, czyli drukarkę dokładniejszą, stabilniejszą oraz dokładniejszą od RepRap. 

Bezpośrednią inspiracją projektu jest słynny kurs „How to make (almost) everything” prowadzony w połowie zeszłej dekady na amerykańskiej uczelni MIT przez profesora Neila Gershenfelda mający na celu wdrożenie „nietechnicznych” twórców, projektantów i artystów w nowoczesne technologie fabrykacji i umożliwienie im samodzielnej realizacji własnego projektu od idei do w pełni funkcjonalnego prototypu. Tym samym dzięki „Zrób to sam 2.0.” technologia ma szansę zadomowić się pod strzechami.

Kiedy? 9-10 listopada 2013, w godzinach 12.00-17.00


Gdzie? Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk


Za ile? 50zł (płatne przelewem)

Prowadzenie: Krzysztof Kossak, Jarosław Halikowski, Jarosław Marek.

Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej: http://zrobtosam.medialab.ikm.gda.pl/.

Źródło: Informacja prasowa.

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.