NARRACJE – zwiedzaj z mapką, aplikacją i przewodnikiem

15 Lis

15 i 16 listopada we Wrzeszczu Górnym, na trasie od Nowej Synagogi po Politechnikę Gdańską, odnajdziemy dwadzieścia pięć artystycznych instalacji i interwencji w przestrzeń publiczną dzielnicy: projekcje wideo, instalacje dźwiękowe i obiekty. Po festiwalu NARRACJE, oprowadzać będą przewodnicy, raz dziennie odbędzie się spacer w języku angielskim, a dla dzieci przygotowane są specjalne trasy i warsztaty. 

Otwarcie NARRACJI odbędzie się 15 listopada o godz. 17.00 w Nowej Synagodze, a o 17.20 ruszy pierwsza wycieczka z przewodnikiem (spacery ruszają w sobotę i niedzielę co 20 min. spod Nowej Synagogi przy ul. Partyzantów 7, ostatnia wycieczka wyruszy o godz. 22.20). Kuratorzy – Anna Witkowska i Adam Witkowski oprowadzą chętnych po NARRACJACH w sobotę o godz. 17.40, a w niedzielę o godz. 17.00 (start również spod Nowej Synagogi).

Zapraszamy również gości z zagranicy na zwiedzanie festiwalu w języku angielskim: w sobotę i niedzielę o godz. 19.10 (start: Nowa Synagoga). Po raz drugi (wcześniej po muralach na Zaspie) Instytut Kultury Miejskiej organizuje spacer dla miłośników aplikacji Instagram – spotykają się w sobotę o godz. 19.00 – zachęcają organizatorzy.

Kolektyw Dwie Ole zaprasza dzieci z rodzicami i opiekunami na specjalne spacery: w sobotę – „mędrzec-szkiełko” o godz. 17.30 i 20.30 (start: Klub Festiwalowy na kampusie Politechniki Gdańskiej, Centrum Nanotechnologii) oraz w niedzielę – „duch-oko” o godz. 17.30 (start: Nowa Synagoga). W niedzielę Dwie Ole poprowadzą również warsztaty w Nowej Synagodze: 12.00 „Zapal (i) Wrzeszcz”, 14.00 „Laboratorium alchemiczne”.

Nietypowo, jedną z realizacji festiwalowych jest kompozycja muzyczna na chór. Na drugim piętrze Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej, w godz. 19.30 i 20.30 w sobotę i niedzielę wysłuchamy specjalnie skomponowanego utworu Tomasza Gwincińskiego. Kompozycję wykona Chór Kameralny 441 Hz z Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierownictwem dr Anny Wilczewskiej. Kompozycja Gwincińskiego ma podkreślić przestrzenną relację między widzem a wykonawcą oraz otworzyć słuchacza na nieliniowy odbiór dzieła.

Do mapy kulturalnych miejsc we Wrzeszczu na dwa dni dołączy Klub Festiwalowy NARRACJI, który mieścić się będzie w Centrum Nanotechnologii na kampusie Politechniki Gdańskiej (ul. Narutowicza 11/12). W sobotę czynny w godz. 17.00-2.00, a w niedzielę 17.00-24.00. Pierwszego dnia festiwalowego o godz. 21.00 w klubie zagra Wilhelm Bras, czyli Paweł Kulczyński, a o muzyczne afterparty zadba DJ Marsija Loco. W niedzielę o godz. 21.00 rozpocznie się live act w wykonaniu meksykańskiego muzyka działającego pod pseudonimem Murcof. Przed klubem uczestnicy NARRACJI znajdą bar i punkty gastronomiczne.

Dla zagubionych na trasie przygotowano specjalny numer telefonu: 609 990 627, a wszelkie informacje, ulotki (również w języku angielskim), katalogi NARRACJI (4zł) i torby festiwalowe (8/10 zł) będzie można kupić w Punkcie Informacyjnym NARRACJI. Ulotki dostępne będą również w Klubie Festiwalowym. Posiadacze smartphonów mogą także ściągnąć bezpłatą aplikację festiwalową (dostępna na systemy iOS oraz Android).

narracje_grafika

>>CZYTAJ WIĘCEJ: Festiwal NARRACJE opanuje Wrzeszcz Górny<<

One Reply to “NARRACJE – zwiedzaj z mapką, aplikacją i przewodnikiem”

  1. Pingback: Narracje 2014 – duchy i mędrcy Górnego Wrzeszcza (FOTO) | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.