Największy w Polsce kalendarz adwentowy i wyjątkowa świąteczna iluminacja staną obok Parku Oliwskiego

2 Gru

6 grudnia, w Mikołajki, w Gdańsku zostanie odsłonięty największy w Polsce kalendarz adwentowy. To inicjatywa gdańskiej Korporacji Budowlanej Doraco, która od kilku lat udostępnia odrestaurowane ogrody historycznego Folwarku Saltzmanna spacerowiczom.

Ogromne zainteresowanie mieszkańców Gdańska ubiegłoroczną świąteczną iluminacją na terenie naszej siedziby pozytywnie nas zaskoczyło, dlatego w tym roku postanowiliśmy zaprosić gdańszczan na uroczyste rozświetlenie, któremu będą towarzyszyć specjalnie przygotowane atrakcje – mówi Andżelika Cieślowska, prezes zarządu Korporacji Budowlanej Doraco.

dora2

Jedną z nich będzie największy w Polsce kalendarz adwentowy, który stanie na świeżym powietrzu i codziennie, aż do Wigilii, będzie uzupełniany słodyczami. W dniu otwarcia przewidziano również quiz wiedzy o Oliwie z nagrodami oraz świąteczne animacje dla dzieci.

Świąteczna iluminacja to również gratka dla fanów fotografii. Wykonanymi zdjęciami warto podzielić się w mediach społecznościowych. Wszyscy, którzy opublikują swoje prace jako publiczne wpisy na portalach społecznościowych Twitter i Instagram i opatrzą je hashtagiem #OgrodyDoraco mają szansę na nagrodę ufundowaną przez organizatora.

dora1

Uroczyste rozświetlenie iluminacji odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godzinie 16.00 na terenie Korporacji Budowlanej Doraco przy ul. Opackiej w Gdańsku-Oliwie. Będzie ją można oglądać aż do stycznia, co wieczór, w godzinach otwarcia Parku. Z kolei kalendarz adwentowy będzie uzupełniany słodyczami kilka razy dziennie, począwszy od 6 grudnia, aż do Wigilii.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.