Najlepsze dyplomy ASP 2013 (FOTO)

26 Lip

Po raz piąty w ramach współpracy pomiędzy polskimi uczelniami artystycznymi uzdolnieni artyści z całej Polski do 11 sierpnia będą pokazywać w Gdańsku swoje prace w ramach ogólnopolskiej wystawy Najlepsze Dyplomy ASP 2013.

Trwa ogólnopolska wystawa pt. Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2013. Wystawę można oglądać do 11 sierpnia, codziennie w godzinach 11-20, na Parterze Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku oraz Auli ASP (Targ Węglowy 6) oraz w Gdańskiej Galerii Miejskiej (ul. Piwna 27/29). Na ekspozycji pokazywane są 34 najlepsze prace dyplomowe z ośmiu polskich uczelni artystycznych.

Prace na wystawę „Najlepsze dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2013”  zgłaszał każdy z rektorów uczelni artystycznych w Polsce – ASP w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu; Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii Sztuki w Szczecinie. Mogli oni wytypować maksymalnie pięć najlepszych dyplomantów ze swojej uczelni.

Zgromadzone na wystawie prace oceniało jury, w którym zasiadali wszyscy rektorzy polskich uczelni artystycznych, dyrektor departamentu szkolnictwa artystycznego i edukacji kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wiktor Jędrzejec oraz po jednym przedstawicielu z Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Polecamy!

 

 

One Reply to “Najlepsze dyplomy ASP 2013 (FOTO)”

  1. Pingback: Najzdolniejsi zaprezentowali się w Wielkiej Zbrojowni (FOTO) | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.