Muzyczna bomba Gdańsk Tattoo Konwent

3 Lip

13 i 14 lipca 2019 w AmberEXPO w Gdańsku odbędzie się 30. edycja Tattoo Konwent. Festiwal tatuażu, ukazujący inne wymiary sztuki tym razem na swoją scenę główną zaprosił muzycznych gości z Rosji – Moscow Death Brigade i Siberian Meat Grinder. Na imprezie zagra także najbardziej rozpoznawalny zespół street punkowy w Polsce – the Analogs – tym razem w nietypowej dla siebie, akustycznej wersji. Za brzmienia w strefie chill odpowiedzialni będą PZG i Rhythm Baboon. O oprawę muzyczną sceny głównej zadba DJka Sayuri.

Tattoo Konwent to festiwal związany ze tatuażem artystycznym – miłośników tej sztuki gromadzi od 2009 roku. Dziś jest największym cyklem konwencji w naszej części Europy. Oprócz licznych atrakcji związanych z ozdabianiem ciała w programie Tattoo Konwentu znajdują się pokazy, wystawy i koncerty!


Gwiazdy festiwalu
W tym roku muzycznymi gwiazdami imprezy będą charakteryzujące się oryginalnym brzmieniem zespoły z Rosji, które zagrają na scenie w niedzielę 14 lipca. Główna gwiazdą wieczoru będzie Moscow Death Brigade. Ich muzyka to połączenie elektroniki, hardcore’u, punka and rapu, okraszony klimatem undergroundu i kultury graffiti. Wyróżnia ich sceniczna energia, zawarty w tekstach społeczny przekaz i misja – sprzeciw wobec wszelkim formom uciśnienia i dyskryminacji. Występowali na najważniejszych festiwalach muzyki undergroundowej w Europie. Tylko w ubiegłym roku zagrali 47 koncertów, z czego znaczna większość została całkowicie wyprzedana. Na scenę wychodzą w czarnych kominiarkach.

Występ Moscow Death Brigade poprzedzi koncert Siberian Meat Grinder. Niebanalny muzyczny styl grupy to mieszanka high speed thrash metalu, hardcore punka, hip-hopu, stoner rocka i black metalu. Fani cenią ich nie tylko za brzmienie, ale wizerunek wykreowany na kulturze grafitti i skateboardingu, sceniczną energię i image, szalone teledyski i maskotkę zespołu – misia Bear Tsara.

Miniscena – Wymiar Pierwszy
Na 30. edycji Tattoo Konwent działać będą minisceny, na których odbywać będą się kolejne atrakcje festiwalu. Na jednej z nich – zwanej Wymiarem Pierwszym – zagra ulubiona kapela polskich street punkowców – The Analogs. Analogsi gościli na Tattoo Konwent wielokrotnie, po raz pierwszy wystąpią ze swoim projektem Pudło. Uczestnicy festiwalu usłyszą utwory dobrze znane z wcześniejszych płyt i koncertów zespołu, ale w wersji unplugged. Akustycznie zaaranżowane utwory o wyobcowaniu, samotności, nieprzystosowaniu i przemocy nabierają jeszcze głębszego przekazu.

Muzyka tła
Tradycyjnie Tattoo Konwent zaprosił na swoje wydarzenie DJów. O oprawę muzyczną sceny głównej zadba Sayuri. Za jej sprawą z głośników pobrzmiewać będzie breakcore, technoid, dnb, future bass, juke, trap, wave, hip hop i deep dubstep. W strefie chill zagra PZG, który zaserwuje solidną dawkę jungle i rapu oraz Rhythm Baboon lubujący się w ghetto house, surowym electro i techno.

Bilety na wydarzenie
Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Gdańsk Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł i Tattoo Bilet z Dziarką w ciemno w cenie 399 zł. W kasach festiwalowych zakupić będzie można jedynie bilety jednodniowe (50 zł) i dwudniowe (60 zł). Seniorzy i dzieci do 10. roku życia nie płacą za uczestnictwo w festiwalu.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.