Multikino Sopot: Pokaz filmu „Karbala” z udziałem Grażyny Torbickiej (KONKURS)

9 Wrz

„Karbala” to film opowiadający autentyczną historię jednej z najbardziej bohaterskich polskich bitew po II wojnie światowej. Pokaz specjalny filmu z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości odbędzie się 15 września w Multikinie w Sopocie. Mamy dla Was bilety! 

Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy.

Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.

„Karbala” to film przywracający pamięć o najnowszych polskich bohaterach, których zwycięstwo w obronie City Hall przez długi czas owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale przede wszystkim z własnym strachem. Polscy żołnierze wykazali w bitwie o City Hall prawdziwe męstwo i odwagę. Dzięki „Karbali” odżywa etos polskiego żołnierza – do końca trwającego na stanowisku, mimo przeważających sił wroga.

Pokaz specjalny z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości odbędzie się 15 września w Multikinie Sopot. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Krzysztof Łukaszewicz – reżyser i autor scenariusza, Łukasz Simlat – wszechstronny i uzdolniony aktor młodego pokolenia, w filmie grający rolę X oraz gen. Stanisław Koziej – urzędnik państwowy, profesor nauk wojskowych, polski wojskowy, generał brygady Wojska Polskiego w stanie spoczynku, były wiceminister obrony narodowej, w latach 2010-2015 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

KochamKino-wrzesien-Karbala_PLAKAT

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na pokaz filmu „Karbala” z udziałem Grażyny Torbickiej i zaproszonych gości!

Gdzie powstawały zdjęcia do filmu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (14 września) do godziny 14.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – KARBALA. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych, poprawnych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 14 września, do godziny 14.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.