MOLO: Koncerty w muszli

13 Sie

W dniach 17–18 sierpnia (sobota–niedziela) o godz. 16:00, PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej! Wstęp wolny!

SOBOTA
16:00 Damięcka & Licak Quintet (jazz/etno)
17:00 Alicja Serowik (jazz/etno)

NIEDZIELA
16:00 The Dames (pop/rock)
17:30 Bernard Dornowski Ex Czerwone Gitary (pop/rock)

DAMIĘCKA & LICAK QUINTET
Zespół w którym trzonem zespołu jest pianistka Ilona Damięcka i saksofonista Tomasz Licak. Wielokrotnie muzycy współpracowali razem z muzykami z Danii występując na polskich festiwalach jazzowych. Teraz postanowili podjąć kolejny raz współpracę, lecz tym razem z muzykami z Trójmiasta. Tym razem zespół zaprezentuje Pieśni Moniuszki w nowoczesnych aranżacjach Tomasza Licaka .

Ilona Damięcka – piano
Tomasz Licak – saksofon tenorowy
Michał Ciesielski – saksofon altowy
Paweł Grzesiuk – kontrabas
Adam Golicki – perkusja

ALICJA SEROWIK
Charyzmatyczna wokalistka jazzowa. Poszukuje w muzyce wzruszającej melodii, wysublimowanej harmonii, piękna, nieprzewidywalności i wolności wypowiedzi. Inspiruje się szeroko pojętą muzyką improwizowaną z elementami sonorystyki, a także muzyką ludową Kaszub. Główna sfera w jej śpiewie, to przestrzeń dźwięków powstających tu i teraz. Duży nacisk kładzie na instrumentalne traktowanie głosu, poszukiwanie niekonwencjonalnych dźwięków, a także technik wykonawczych. Swoją uwagę skupia również na pracy nad oddechem oraz odkrywaniem nowych barw, próbując stworzyć swój własny język muzyczny. W improwizacji nie boi się używać głosu w niecodzienny sposób. Dysponując krystalicznie czystym, głębokim, pełnym nostalgii i tęsknoty wokalem artystka intrygująco oscyluje między śpiewaniem, szeptaniem czy wyrażaniem siebie poprzez ciszę.

Alicja Serowik – wokal
Michał Ciesielski – instrument klawiszowy
Adam Golicki – perkusja
Bartosz Borzeszkowski – kontrabas

THE DAMES
(czyt. Dejms) – Dama zmienną jest, tak jak muzyka The Dames. Rock, pop, punk, funk, ska… Taki pop-rockowy neoklasycyzm.

Melodyjne haczyki, harmonie wokalne, energetyczny występ i „radosna” dźwięcząca muzyka urodzona w umyśle pierwszej Damy sopockiej sceny muzycznej – charyzmatycznego Piotra.

Członkowie zespołu to:
Piotr Łuba, śpiew: Ukochany przywódca i Pierwsza Dama sopockiej sceny muzycznej. Amerykanin w Paryżu.
Ania Stodulska, gitara basowa: Matka Przełożona, dzioucha z najlepszym groovem (czyt. Grułwem) w mieście. Energiczna, w wiecznym pędzie, do tego stopnia, że czasem jej własna gitara nie może za nią nadążyć.
Jacek Skrzydlak, perkusja: Pod stoicką powierzchnią kryje się u niego duch szalonego naukowca. Perfekcjonista z masą świetnych pomysłów na aranże. Usłyszy każdą nierówno zagraną nutę. Damesowy (czyt. Dejmsowy) Karl Lagerfeld.
Michał Sasinowski, saksofon: Brzmienie i osobowość nie do podrobienia, elitarny alt i barwny baryton. Mistrz w swoim fachu, znakomicie dmucha proste i powyginane melodie.
Piotr Stodulski, gitara: Smak i styl. Technika i dusza. Zagra wszystko i jeszcze więcej.
A wszystko to pod wspólnym mianownikiem szlachetnego power popu. Szlachetnego, jak The Dames.

BERNARD DORNOWSKI
Kto nie zna takich przebojów jak choćby: ,,Nie zadzieraj nosa”, ,,Takie ładne oczy”, ,,Anna Maria”, czy ,,Biały krzyż”, które wylansował legendarny zespół Czerwone Gitary. Jednym z jego współzałożycieli i wieloletnim członkiem był gitarzysta i wokalista Bernard Dornowski, który dziś wraz ze swoim znakomitym zespołem, wykonuje wszystkie największe przeboje Czerwonych Gitar.

Koncert zespołu Bernarda Dornowskiego to moc złotych przebojów Czerwonych Gitar, które wykonywane są nażywo i w oryginalnych „czerwonogitarowych” aranżacjach instrumentalnych i wokalnych. W trakcie koncertu nie może również zabraknąć różnego rodzaju ciekawostek i anegdot związanych z historią Czerwonych Gitar. Artyście towarzyszy na scenie doskonały zespół, w którym występują:

Bogusław Olszonowicz – gitara/śpiew,
Marek Górski – gitara/śpiew,
Tomasz Przyborowicz – gitara basowa/śpiew,
Paweł Szewczyk – perkusja.

Warto wspomnieć, że orędownikiem działalności zespołu Bernard Dornowski Ex Czerwone Gitary jest sam Seweryn Krajewski, który w niedawnym liście wyraził swoje uznanie dla działalności Bernarda Dornowskiego. Bernard Dornowski to artysta, który wraz z zespołami Niebiesko-Czarni, Pięciolinie, a później Czerwonymi Gitarami budował polską scenę big-beat, przez wiele lat mieszkając i tworząc właśnie w Gdańsku. Jego występ w koncercie związanym z sześćdziesięcioleciem big-beatu na Pomorzu byłby wielką atrakcją dla gdańskiej publiczności.

Fot.tyt.: The Dames.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.