,,Moje serce jest z Sopotu”…

23 Wrz

Sopot od zawsze stanowił inspirację dla artystów. Zorganizowanie konkursu na piosenkę o tym mieście było więc tylko kwestią czasu. W sobotę – 19 września – w sopockim klubie Pick&Roll, odbyła się gala finałowa konkursu „Sopot – pogoda dla wszystkich”. Wśród nadesłanych piosenek wyłoniono 12 finalistów, którzy zaprezentowali się na sopockiej scenie.

Mieliśmy okazję posłuchać różnorodnych kompozycji – od spokojnych, nostalgicznych, poprzez hip-hopowe, aż do energetycznych – idealnych do tańca. Każdego twórcę to miasto zainspirowało w inny sposób – było świadkiem zabawy, podglądaczem niespełnionych miłości, towarzyszem wakacyjnego relaksu. Dla jednych Sopot był luźną inspiracją, metaforą dobrej zabawy, dla innych konkretnym miejscem, o którym snuli opowieść.

Zwyciężyła piosenka „Moje serce jest z Sopotu” – w wykonaniu Niki Lubowicz – refleksyjny utwór o miłości z Sopotem w tle. Nagrodę publiczności zdobyła pełna temperamentu Aleksandra Radwan z piosenką „Ja chyba oszaleję”.

Choć zwycięzca może być tylko jeden, każdy z twórców, który zakwalifikował się do finału, mógł czuć się wygranym. Gala była świetną okazją do zaprezentowania się szerszej publiczności. Koncert prowadzili znani polscy aktorzy: Anna Cieślak, Marta Żmuda–Trzebiatowska i Przemysław Wyszyński.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.