„Mistrzowie Kina Mastercard” (KONKURS)

15 Lut

Ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji – w lutym w Multikinie startuje premierowy cykl „Mistrzowie Kina Mastercard”, który zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. Każda projekcja w ramach projektu będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie. Program będzie można obejrzeć także w internecie. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są podwójne zaproszenia na film „Zimna wojna”.

Od 18 lutego w każdy poniedziałek o godz. 19:30 na ekranach kin sieci Multikino prezentowane będą filmy specjalnie wyselekcjonowane przez najbardziej renomowaną popularyzatorkę dobrego kina w Polsce – Grażynę Torbicką i redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl – Michała Walkiewicza. W 16 wybranych kinach sieci Multikino pokazane zostaną tytuły, które zyskały uznanie krytyków i podbiły serca publiczności na europejskich i światowych festiwalach filmowych. W ramach cyklu projekcję każdego tytułu poprzedzi premierowy odcinek programu „Mistrzowie Kina Mastercard”, prowadzony przez dwójkę krytyków. Po projekcjach na dużym ekranie odcinki programu będzie można zobaczyć także na portalu Filmweb.pl, który – jako partner projektu – uruchomi w serwisie specjalną podstronę dedykowaną właśnie „Mistrzom Kina Mastercard”. Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz na dwa głosy wprowadzą widzów w tematykę filmu, zaakcentują najbardziej interesujące aspekty, ulokują film w szerszym kontekście bądź zwrócą uwagę na detale, których analiza może rzucić nowe światło na całość.

Cieszę się, że widzowie Multikina będą mieli okazję zapoznać się z niezwykle bogatą ofertą filmów festiwalowych. Razem z Michałem nie będziemy narzucać ani własnego zdania na temat filmu, ani jego interpretacji. Mamy jedynie nadzieję, że nasza rozmowa będzie inspiracją do odnajdywania nowych sensów, poszerzania wiedzy filmowej i gorących dyskusji po seansie – mówi Grażyna Torbicka.

Myślę, że jeśli ktoś kocha kino, to czuje potrzebę rozmowy o nim –zwłaszcza jeśli są to filmy, które ma szanse odkryć na własną rękę, w obiegu festiwalowym, albo dzięki starannej kinowej selekcji. Chociaż razem z Grażyną Torbicką zajmujemy się kinem na co dzień, ta potrzeba jest w nas coraz silniejsza. Liczymy, że zdołamy przekazać nasze emocje widzom i każdy seans w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” będzie dla publiczności ciekawą podróżą, że rozbudzi apetyty i stanie się przystawką do filmowej uczty – dodaje Michał Walkiewicz.

Projekt „Mistrzowie Kina Mastercard” realizowany będzie aż w 16 kinach sieci Multikino: w Warszawie (w kinach na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (w Multikinie Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Przy planowaniu cyklu istotna była dla nas jego szeroka dostępność. Stało się to możliwie m. in. dzięki zastosowaniu formuły video i nagrywaniu programu, który będzie można obejrzeć przed seansami w kilkunastu kinach w Polsce. Wprowadzając takie rozwiązanie dajemy szerokiemu gronu widzów możliwość obejrzenia ważnych filmów i wysłuchania głosów wybitnych krytyków dzięki nowatorskiemu kinowo-internetowemu formatowi – wyjaśnia Mariusz Spisz, Commercial Director Multikina. – Ogromnie nas cieszy, że dzięki wsparciu Mastercard możemy realizować taki projekt. To niewątpliwie dodatkowa wartość dla widzów. Cieszymy się tym bardziej, że do udziału w przedsięwzięciu udało się nam namówić najbardziej opiniotwórczych krytyków filmowych w Polsce. Trudno wyobrazić sobie lepszy duet! Realizacja cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” z ich udziałem to spełnienie marzeń, które pojawiły się w naszych głowach, gdy tylko zaczęliśmy myśleć o nowym cyklu w Multikinie.

Pierwszym filmem prezentowanym w ramach projektu będzie „Zimna Wojna” zdobywcy Oscara Pawła Pawlikowskiego, który również w tym roku znalazł się w gronie reżyserów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej. „Zimna Wojna” otrzymała również nominację do Oscara w kategoriach „najlepszy film nieanglojęzyczny” i „najlepsze zdjęcia”. Obraz został nagrodzony dotychczas m. in. Złotą Palmą (dla najlepszego reżysera), Nagrodą Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, czy – w kilku kategoriach – Złotymi Lwami i Europejskimi Nagrodami Filmowymi.

Bilety na filmy z cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” można nabyć w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl . Cena biletu będzie zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście.

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie do Multikina.

                Kto jest autorem słów piosenki „Dwa serduszka, cztery oczy”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do poniedziałku (18 lutego) do godziny 8.30. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – MISTRZOWIE KINA MASTERCARD. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 18 lutego, do godziny 8.30.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są podwójne zaproszenia do Multikina na film „Zimna wojna”.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Fot.tyt.: Multikino.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.