Mistrzostwa Świata w Fitness i Kulturystyce w Gdańsku

13 Paź

W sobotę, 17 października w Klubie B90 na terenie Stoczni Gdańskiej odbędzie się prestiżowe wydarzenie sportowe – Mistrzostwa Świata w Fitness i Kulturystyce. Finał imprezy poprowadzi Mariusz Pudzianowski.

Mistrzostwa Świata w Fitness i Kulturystyce organizowane są na międzynarodowej licencji Federacji WFF-WBBF (World Fitness Federation – World Body Building Federation). Uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na wielkie widowisko, które ze względu na wysoki poziom zawodów przyciągnie zawodników z całego świata. Będą to pierwsze zawody z cyklu sportów sylwetkowych i gimnastycznych o tak wysokiej randze w Polsce. Organizatorem imprezy oraz Prezesem Federacji WFF-WBBF Poland jest Mistrzyni Świata Fitness – Aleksandra Kobielak. Głównymi Partnerami wydarzenia są GIWK oraz Miasto Gdańsk.

>>ZOBACZ TAKŻE: Taneczne show, umięśnione ciała i błyszczące kreacje (FOTO)<<

I Blok zawodów w Fitness Gimnastycznym rozpocznie się o godzinie 10:00. Jako pierwsi na scenie pojawią się najmłodsi uczestnicy w kategorii FIT-KID oraz Fitness Aerobic. Zawodnicy prezentują dowolne układy fitness z elementami show do muzyki. Jest to niezapomniane widowisko, które również zachęca wszystkie dzieci do aktywności fizycznej. Pierwszą część zawodów poprowadzi Krzysztof Skiba.

O godzinie 17:00 rozpocznie się II Blok zawodów w Fitness Sylwetkowym, gdzie będzie można podziwiać najbardziej wysportowane ciała kobiet i mężczyzn. Na scenie zaprezentują się zawodniczki w kategorii Fitness Model, Miss Figure, a także mężczyźni w kategoriach Kulturystycznych. Ogromnym szacunkiem i wielkim aplauzem cieszy się kategoria Kulturystyka Niepełnosprawnych, która zawsze wywołuje podziw wśród zawodników oraz widowni. O godz. 20:00 odbędą się finały, które poprowadzi zawodnik MMA oraz utytułowany Strongman Mariusz Pudzianowski. 

Co istotne, 26 września w Gdańsku miały miejsce zawody Puchar Polski w Fitness i Kulturystyce, które były eliminacjami do Mistrzostw Świata. Rywalizacja wyłoniła Reprezentację Polski, która już 17 października zmierzy się z najlepszymi zawodnikami z całego świata! Listy zawodników reprezentujących Polskę oraz szczegóły dotyczące kryteriów ocen i przebiegu zawodów można znaleźć na stronie www.wff-wbbf.pl oraz na profilu World Championship Fitness&Bodybuilding.

Zapraszamy z całymi rodzinami o każdej porze dnia do kibicowania i spędzenia wspólnego czasu w sportowym klimacie. Na widownie czekać będą otwarte bary, foodtrucki z przekąskami, stoiska z suplementami w atrakcyjnych cenach, strefa do wypoczynku z leżakami oraz wiele innych atrakcji – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy.

PROGRAM:

10:00  – I BLOK – Fitness Gimnastyczne

Kategorie: FIT-KID, Fitness Aerobic. Prowadzący: Krzysztof Skiba.

14:00 – Koronacja

17:00 – II BLOK – Fitness Sylwetkowe

Prejudging na scenie (przydzielenie zawodników do kategorii).

Kategorie: Fitness Model, Miss Figure, Męska sylwetka, Kulturystyka, Kulturystyka Niepełnosprawnych.

20:00 – Finały. Prowadzący: Mariusz Pudzianowski.

21:00 – Koronacja.

Bilety można zakupić w klubie B90 w dniu imprezy. Dzieci do 14 lat – 5zł, dorośli – 10zł.

PLAKAT MŚ

                            >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

 

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem MŚ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.