Mikołaje na Motocyklach

30 Lis

Stowarzyszenie Mikołaje na Motocyklach zaprasza wszystkich fanów motocykli, quadów i skuterów oraz dobrej zabawy na Wielką Paradę „Mikołaje na Motocyklach – 2019″. W niedzielę 2 grudnia, na ulicach Gdyni, Gdańska i Sopotu będzie można spotkać niejednego Świętego Mikołaja. Tylko każdy z nich, zamiast na saniach z reniferami, będzie na dwóch kołach. Przejadą ulicami Trójmiasta, a wszystko w szczytnym celu.

Raz do roku motomikołaje mają swój czas. Już za trzy dni ponownie wyruszą w trasę. Ich przejazdowi zawsze towarzyszy wesoły nastrój.

Podczas imprezy zawsze panuje wspaniała atmosfera. Tym przejazdem wchodzimy w czas świąt. To atrakcja dla mieszkańców, mają oni wyjątkową okazję zobaczyć tak dużą ilość motocykli i Mikołajów w jednym miejscu. Wszyscy, i uczestnicy i widzowie, sprawią, że to będzie wspaniała niedziela – mówi Rafał Dadej z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, które organizuje paradę.

Według szacunków organizatorów, w tym roku na trasę wyjdzie około 1500 Mikołajów. W paradzie może wziąć udział każdy, wystarczy, że spełni trzy warunki. Uczestnik musi przyjechać motocyklem, quadem lub skuterem, mieć na sobie kompletny strój Mikołaja lub Śnieżynki oraz dokonać wpłaty na konto akcji.

W tym roku parada wyruszy 2 grudnia z Gdyni. Mikołaje na motocyklach będą zbierać się na al. Jana Pawła II od godz. 10.00. Wystartują stamtąd o godz. 11.00. Przejadą skwerem Kościuszki i skręcą w ul. Świętojańską. Następnie pojadą aleją Zwycięstwa i dalej główną arterią przez Sopot i Gdańsk. Kiedy dotrą do Zieleniaka, skręcą w ul. Marynarki Polskiej. Stamtąd udadzą się trasą pod stadion Energia Gdańsk. Na jego parking wjadą od strony ul. Żaglowej. Tam odbędzie się wielki finał imprezy. O godz. 12.00 będzie powitanie Mikołajów na mecie. Potem rozpoczną się koncerty i występy artystyczne. Pod koniec finałowej imprezy, tradycyjnie już, ogłoszeni zostaną laureaci konkursów m.in. na: najlepiej udekorowany motocykl, czy na najlepszy strój Mikołaja i Śnieżynki.

Parada Mikołaje na motocyklach ma charytatywny charakter. Jej celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej, maluchom z domów dziecka i tym, które przebywają w szpitalach lub cierpią na choroby zagrażające ich życiu. Dlatego każdy uczestnik, żeby móc wziąć udział w imprezie musi wpłacić cegiełkę w wysokości minimum 25 zł. Pomóc mogą także wszyscy inni. Na starcie i na mecie parady każdy może wesprzeć akcję i wrzucić datek do puszek. Zebrane środki są przeznaczone na ciepłe posiłki dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na Pomorzu. Co roku, Mikołaje obdarowują też paczkami dzieci z trójmiejskich szpitali i domów dziecka. Tym razem rozdadzą ich 500. Grupy Mikołajów, o godz. 14.00, rozjadą się sprzed stadionu i udadzą się do potrzebujących.

Tradycja mikołajowych parad trwa od 16 lat. Wszystko zaczęło się w 2003 roku. Wtedy na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów. Z roku na rok było ich już coraz więcej. Dotychczasowy rekord to ponad 2,5 tysiąca Mikołajów na motocyklach, quadach i skuterach.

Zmiany w organizacji ruchu
W związku z paradą „Mikołaje na motocyklach” zostaną wprowadzone zmiany w ruchu. Na czas przejazdu, od godz. 11.00 do godz. 13.00, wyłączane będą: al. Jana Pawła II, skwer Kościuszki, ul. Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego i al. Zwycięstwa. Wjazdy z dróg krzyżujących się z jej trasą będą zablokowane. Od godz. 6.00 do godz. 12.00 wjazd na al. Jana Pawła II zostanie zamknięty. Wjechać tam będą mogli tylko uczestnicy parady i pojazdy organizatora.

Fot.tyt.: Karol Stańczak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.