MDK, FETA, pęknięty chodnik i „Cyganeria”

7 Lip

Kolorowo, teatralnie i śpiewająco – tak będzie się przestawiał najbliższy tydzień w kulturze. Niemal codziennie czekają na Was mocne, artystyczne akcenty.

Imprezy rozpoczynają się dziś (7 lipca) Świętem Ulicy Północnej (różne punkty wzdłuż ul. Północnej w Brzeźnie). Od godziny 16.00 rozpoczną się tam warsztaty, wernisaże, konkursy i zabawy, parada muzyczna i potańcówka zarówno dla mieszkańców Brzeźna, jak i przybyłych gości.

W weekend 8–9 lipca Chełm będzie gościł Mobilny Dom Kultury. Zobaczycie Teatr Qfer, Teatr Barnaby, usłyszycie recital aktorki Marty Andrzejczyk i koncert Remontu Pomp oraz Alicji Zdrojewskiej i zespołu Alula. Nie zabraknie też rodzinnych warsztatów dla gości.

Od 8 lipca organizatorzy zapraszają do Wyspy Skarbów GAK, gdzie rozpoczyna się wystawa pocztówek Pozdrowienia znad Wisły.

W poniedziałek, 10 lipca w Europejskim Centrum Solidarności zostanie otworzona wystawa Bursztyn Bałtycki. Tradycja i innowacja. Ekspozycja będziecie mogli zobaczyć do 12 września.

Prawdziwa gratka dla miłośników integracji sztuki i przestrzeni miejskiej to XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA. W tym roku przygotowano ponad 60 spektakli odbywających się w przestrzeni Dolnego Miasta. Festiwal będzie trwał od 13 do 16 lipca.

Wystawę o intrygującej nazwie Fragmenty pękniętego chodnika (pod bacznym spojrzeniem) przygotowało na 14 lipca Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2. O godzinie 19.00 zapraszamy na wernisaż. Prezentacja będzie się koncentrowała na dwóch miastach – Gdańsku i Wilnie. Istnieje możliwość uczestnictwa w wystawie z audiodeskrypcją – udogodnieniem dla osób niewidomych i niedowidzących.

Tydzień zakończy się „Cyganerią” Giacomo Pucciniego, pokazywaną w ramach wydarzenia Opera na Targu Węglowym. Na żywo operę skomentuje ekspert Jerzy Snakowski oraz sopranistka Katarzyna Hołysz. Początek o 20.00.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.