Manifa i kontrmanifa 2014 (WIDEO)

8 Mar

W okolicach Pomnika Poległych Stoczniowców i bramy historycznej Stoczni Gdańskiej, 8 marca, spotkały się dwa pochody – Manifa 2014 organizowana przez Trójmiejską Akcję Kobiecą i zgromadzeni przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego wraz kibicami GKS Wybrzeże i Lechii Gdańsk.

Około godziny 12.00, tuż po odczytaniu 21 postulatów przygotowanych specjalnie na tę edycję gdańskiej Manify, w sobotę (8 marca), pochód organizowany przez Trójmiejską Akcję Kobiecą (TAK) wyruszył spod Złotej Bramy w stronę Placu Solidarności. W manifestacji uczestniczyli m.in. poseł i przedstawiciel gdyńskiego okręgu Twojego Ruchu – Robert Biedroń, Marta Abramowicz – kandydatka do Europarlamentu oraz Elżbieta Jachlewska z Partii Kobiet.

W tym samym czasie odbywał się pochód przedstawicieli opcji przeciwnej, czyli zwolenników Obozu Narodowo-Radykalnego i spontanicznie przyłączających się do nich kibiców Lechii Gdańsk i GKS Wybrzeże.

Finał manifestacji odbył się na Placu Solidarności około godziny 12.50. Uczestnicy Manify 2014 zgromadzili się pod bramą historyczną Stoczni Gdańskiej i ponownie wygłosili swoje postulaty. Reprezentanci opcji przeciwnej spotkali się przy Pomniku Poległych Stoczniowców.

2 Replies to “Manifa i kontrmanifa 2014 (WIDEO)

  1. „Zauważyłem, że wszyscy którzy są za aborcją, zdążyli się urodzić.” – Ronald Reagan
    A od siebie dodam, że to głupie ci**, wracać do kuchni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.