Majówka z Fitness i Kulturystyką

4 Maj

W dniach 1-2 maja 2016 w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku miały miejsce Debiuty i Mistrzostwa Polski w FIT-KID, Fitness i Kulturystyce Federacji WFF-WBBF.

Zawody zorganizowano na licencji Międzynarodowej Federacji WFF-WBBF (World Fitness Federation-World Body Building Federation). Organizatorem imprezy oraz Prezesem Federacji WFF-WBBF Poland jest Mistrzyni Świata Fitness Aleksandra Kobielak. Konferansjerem wydarzenia był Przemek Radziszewski – wokalista znany m.in. z programu The Voice of Poland.

fdp3

Podczas majówki w Gdańsku odbyło się wielkie dwudniowe widowisko w sportach sylwetkowych oraz gimnastycznych. 1 maja 2016 na scenie pojawili się Debiutanci, zaś 2 maja 2016 odbyły się Mistrzostwa Polski, na które przyjechali zawodnicy z całej Polski, którzy mają za sobą start w niejednych zawodach.

Podczas I bloku w godzinach porannych na scenie pojawiły się najbardziej roztańczone i wysportowane dzieci, które zaprezentowały swoje układy Fitness. Najmłodsi uczestnicy mieli 6 lat – w tej kategorii złoty medal zdobyła zawodniczka z Akademii Fitness Sportowego Aleksandry Kobielak z Gdańska. Z roku na rok rośnie zainteresowanie Fitness Gimnastycznym. Podczas zawodów widownia mogła podziwiać ponad 200 występów! Kategorie FIT-KID oraz Fitness Aerobic mocno zachęcają dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, jest to także wspaniałe widowisko dla dorosłych, które nieraz wywołuje łzy wzruszenia.

fit

W godzinach popołudniowych podczas II bloku widownia mogła podziwiać kategorie sportów sylwetkowych oraz kulturystykę mężczyzn. Na scenie pojawiły się smukłe i wysportowane panie oraz imponująco wyrzeźbieni mężczyźni. Kobiety występowały w dwóch rundach – w bikini oraz w sukniach wieczorowych, panowie prezentowali swoje umięśnione ciała do muzyki następnie walczyli o medale podczas porównań sylwetki w swoich kategoriach.

fdp2

Wyłonieni Mistrzowie podczas zawodów będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 14 maja na Litwie.

Szczegóły oraz wyniki dostępne na Facebook’u Federacji WFF-WBBF Poland.

fdp

Fot.tyt.: Materiały prasowe.

Portal my3miasto.pl miał przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.