Magia Jarmarku coraz bliżej!

21 Lip

Jarmark Św. Dominika – najbardziej rozpoznawalne letnie wydarzenie w Gdańsku – rozpocznie się już wkrótce.

Jarmark w Gdańsku to 757 lat tradycji, miliony odwiedzających, tysiące stoisk i wiele znakomitych imprez towarzyszących. Tego lata – jak co roku – będzie można nie tylko powędrować wśród kupieckich kramów, poszperać w „starociach”, ale też smacznie zjeść i posłuchać ciekawej muzyki.

– W tym roku czekają nas dwie zmiany. Pierwsza ma charakter bardzo symboliczny, bo po raz pierwszy Jarmark przekracza granicę Motławy. Dzięki nowej kładce możemy zaprosić na koncert otwierający na Ołowiance (na parkingu przy Filharmonii Bałtyckiej), ale też po raz pierwszy jarmarkowe stoiska pojawią się na ul. Stągiewnej – zapowiada Maciej Glamowski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich. – Druga zmiana to miejsce otwarcia i zakończenia Jarmarku. Oba wydarzenia będą miały miejsce na przedprożu Dworu Artusa – dodaje.

Nowością tegorocznego Jarmarku będą też trębacze, którzy wykonywać będą specjalnie skomponowany na tę imprezę hejnał. Będzie ich szesnastu i pojawiać się będą przy okazji różnych jarmarkowych wydarzeń. Wraz z trębaczami uczestnikom imprezy przygrywać będzie z wieży Ratusza Głównomiejskiego carillon.

Uczestnicy Jarmarku będą mogli skorzystać ze specjalnej aplikacji, dzięki której nie tylko bez trudu odnajdą wszystkie kramy i dodatkowe atrakcje, ale będą mogli zwiedzić centrum miasta jedną z dwóch specjalnych tras przygotowanych przez podróżnika Marka Kamińskiego i żeglarza Mateusza Kusznierewicza.

– Jarmark Św. Dominika to wielka tradycja i wielka marka Gdańska. Jest dla nas prawdziwą dumą. Z drugiej strony jednak o duże wyzwanie, nie tylko dla miejskich służb, ale i mieszkańców, którzy w tym czasie narażeni są na pewne niedogodności i utrudnienia – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. – To właśnie we współpracy z mieszkańcami, z Radą Dzielnicy Śródmieście, powstał pomysł stworzenia specjalnej infolinii, która będzie uruchomiona na czas Jarmarku, po to by można było tam uzyskać informacje np. o zmianach organizacji ruchu, ale też zgłosić swoje uwagi dotyczące imprezy – dodaje Grzelak.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.