Ludzie zamiast liczb: „Pokolenie pieniądza” (KONKURS)

12 Gru

17 grudnia 2018 o godz. 18:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się projekcja filmu „Pokolenie pieniądza”. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie do GCF.

Odbędzie się również spotkanie, na którym będzie się można dowiedzieć, jak współczesna ekonomia może pomóc zrozumieć otaczający nas świat i sprostać wyzwaniom XXI wieku. Gościem pierwszego spotkania będzie ekonomista i wykładowca WSB, dr Marek Szymański. A drzwi do świata najbogatszych, którzy za swoje pieniądze płacą jednak bardzo wysoką cenę, otworzy dla nas reżyserka i słynna amerykańska fotografka Lauren Greenfield.

Kiedy? 17 grudnia 2018 (poniedziałek), o godz. 18:00
Gdzie? Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa, Pl. Grunwaldzki 2, Gdynia
Wstęp: bilety do nabycia w kasach i na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego
Spotkanie poprowadzi Przemek Rydzewski

Amerykańska fotograf i filmowiec Lauren Greenfield od 25 lat analizuje idee pieniędzy, bo-gactwa i ludzi, którzy chcą żyć luksusowo. Po studiach postanowiła zgłębić ideę „amerykańskiego snu”, portretując tych, którzy dążą do bogactwa wierząc, że najważniejszy w życiu jest niczym nieograniczony i nie skrępowany materializm. „Jeśli masz już dużo, to więcej znaczy lepiej” – przyznaje jeden z jej bohaterów, ujawniając znacznie istotniejsze przesłanie.

Intrygujący i miejscami zabawny film jest kulminacją tego życiowego projektu. Rzuca światło na początki pracy Greenfield, która wyrusza tym razem z kamerą na poszukiwanie pojawiających się na jej wczesnych zdjęciach modeli. Podpatruje życie tych, których pragnie-nie dobrobytu stało się siłą napędową i głównym celem w życiu. Wszystko kręci się tu wokół statusu materialnego, chciwości, hiperkonsumpcjonizmu traktowanego jako hobby, turbo-kapitalizmu i zaczerpniętych z mediów wzorów piękna i sukcesu. Za tą błyszcząca i czarującą fasadą czai się jednak wszechogarniająca pustka – człowiek jest tylko tym, co posiada. Film pojawia się w epoce, gdy społeczna nierówność osiąga swoje apogeum, a prezydent USA jest uosobieniem narcyzmu, próżności i bogactwa.

Marek Szymański – doktor nauk ekonomicznych, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i menedżer kierunku Finanse i Rachunkowość. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wrogimi przejęciami i narzędziami obrony przed nimi. Zajmuje się także gos-podarczymi i społecznymi uwarunkowaniami ewolucji kontroli korporacyjnej.

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na film „Pokolenie pieniądza”.

                            Wymień społeczne i ekonomiczne funkcje pieniądza.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do piątku (14 grudnia) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – POKOLENIE PIENIĄDZA. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 14 grudnia, do godziny 11.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytanie.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na film POKOLENIE PIENIĄDZA.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.