„Lśnienie” w Teatrze na Plaży (FOTO)

21 Lut

W dniach 18 i 19 lutego 2017 na scenie Teatru na Plaży wystawiono „Lśnienie” na żywo wg Stephena Kinga. Było to połączenie słuchowiska radiowego, inscenizowanego czytania i spektaklu teatralnego z muzyką na żywo.

„Lśnienie” Stephena Kinga to horror wszech czasów. To przenikliwe studium szaleństwa, które prowadzi do okrucieństwa i przemocy. Jack Torrance, były nauczyciel i marzący o sławie pisarz, popada w obłęd w odciętym od świata hotelu, w którym pracuje jako zimowy dozorca. Walkę ze złymi siłami podejmuje jego syn – Danny, który obdarzony jest telepatycznymi zdolnościami.

plakat lsnienie na zywo-1

W 2016 roku Audioteka.pl zrealizowała wielkie słuchowisko na podstawie „Lśnienia”. W Sopocie, na scenie Teatru na Plaży, po raz pierwszy od wydania słuchowiska, widzowie mogli zobaczyć inscenizację teatralną na jego podstawie, w której udział wzięli:

Adam Woronowicz – Jack Torrance
Marta Żmuda–Trzebiatowska – Wendy Torrance
Bernard Lewandowski – Danny Torrance
Mariusz Bonaszewski – Hallorann
Krzysztof Gordon – Ullman
Kamil Kula – Grady
Krzysztof Gosztyła – Narrator

Muzyka na żywo – Krzysztof Ścierański
Efekty specjalne – Kamil Sajewicz
Efekty wizualne – Robert Sochacki
Scenariusz i reżyseria – Janusz Kukuła.


Portal my3miasto.pl serdecznie dziękuje Sponsorom, Partnerom oraz Przyjaciołom: Miastu Sopot, firmie Ziaja Ltd, Audiotece.pl, wydawnictwu Prószyński i Ska oraz Teatrowi na Plaży za pomoc przy realizacji i wystawieniu spektaklu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.