Łódka Facebooka w drodze do Trójmiasta

3 Paź

2 października br. w ramach projektu „Wisłą” z Płocka wyruszyła łódka Facebooka. Pięciodniowy spływ po dolnym biegu Wisły ma promować inicjatywy polskich lokalnych społeczności. Całą podróż można śledzić na bieżąco dzięki transmisji LIVE na Stronie Facebook Polska. Już w tę sobotę , 6.10.2018 łódka przypłynie do Trójmiasta, kończąc tym samym trasę z Płocka do Gdańska.

„Wisłą” to pierwszy taki organizowany przez Facebook projekt w Polsce. Pięciodniowy rejs transmitowany jest na żywo na nowopowstałej stronie Facebook Polska. Celem projektu jest pokazanie użytkownikom piękna nadwiślańskich krajobrazów, a także zwrócenie uwagi na cenne lokalne inicjatywy funkcjonujące w pobliżu największej polskiej rzeki.

W Facebooku chcemy pomagać ludziom łączyć się i budować społeczności – cieszy nas, że mieszkańcy Polski wykorzystują platformę między innymi po to, żeby wspierać lokalne inicjatywy. Jednocześnie widzimy, że coraz chętniej wykorzystywanym formatem jest transmisja LIVE. Dlatego postanowiliśmy połączyć oba te elementy i zaprosić Polaków na spływ dolnym biegiem Wisły. Cała wyprawa transmitowana będzie na żywo na stronie Facebook Polska, dzięki czemu każdy może płynąć razem z nami – komentuje Robert Bednarski, Country Director CEE, kierujący działalnością Facebooka w regionie.

Oprócz transmisji na żywo, użytkownicy Facebooka będą mogli obejrzeć materiały wideo, w których poznają historie lokalnych pasjonatów. Rozmowy z nimi poprowadzi podróżnik i wideo bloger Piotr „Gdzie Bądź” Jurkowski. W Płocku, Piotr porozmawiał z inicjatorami Żeglugi Płockiej, która reaktywuje piękną tradycję rejsów rzecznych.

 

Facebook Wisłą

Projekt „Wisłą” trwa od 2 do 6 października. Łódka Facebooka przepłynie trasę z Płocka do Gdańska, odwiedzając po drodze m.in. Ciechocinek, Bydgoszcz, Grudziądz i Tczew.

Fot.: Materiały prasowe.
Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.