Letnie atrakcje w Centrum Hewelianum

28 Cze

Piknikowanie z widokiem na Główne Miasto, eksperymenty z jajem, weekendowy kącik warsztatowy czy spotkania z Panem Kleksem, to tylko część atrakcji przygotowanych na wakacje przez Centrum Hewelianum. Nie zabraknie pomysłów na spędzenia czasu wolnego dla dzieci i dla dorosłych.

Od 1 lipca do 31 sierpnia 2014 w gdańskim Centrum Hewelianum na odwiedzających czeka masa atrakcji. Poniżej zamieszczamy propozycje placówki przygotowane zaktywizowania odwiedzających w czasie wakacyjnej przerwy.

PIKNIKOWANIE NA POLANIE codziennie (oprócz poniedziałków; godz. 10:00-17:00)

Centrum Hewelianum to jedyne miejsce w Gdańsku, gdzie można piknikować na zielonej trawie z widokiem na Główne Miasto. Do pofortecznego parku na Górze Gradowej wystarczy zabrać ze sobą rodzinę lub znajomych, koc oraz kosz wypełniony ulubionymi smakołykami. Na mieszkańców Trójmiasta czekają tu leżaki, bezpłatna strefa WiFi i trójwymiarowe puzzle dla dzieci.

SCIENCE SHOW, CZYLI NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

„WODA kontra OGIEŃ” wtorek, czwartek, godz.: 12:00 i 14:00

Żywioły do boju! Centrum Hewelianum zaprasza na pokazowy pojedynek pomiędzy wodą a ogniem. Przekonaj się, który żywioł okaże się mocniejszy…

„Eksperymenty z JAJEM” środa, piątek – godz.: 12:00 i 14:00

Wolicie jajo na twardo czy na miękko? Co powiecie na jajo przyrządzone w sposób naukowy? Przekonacie się, że jajo niejedno (naukowe) ma imię!

WEEKENDOWY KĄCIK WARSZTATOWY

„Zagadkowe szaleństwo” 5 i 6 lipca, godz.: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Zagrajcie w naukowe „koło fortuny” – odpowiadając na pytania i rozwiązując naukowe zagadki możecie wygrać atrakcyjne nagrody.

„Latająca bila” 12 i 13 lipca, godz. 10:00-17:00

Trochę sznurka, kolorowej bibuły, kilka ozdób, butelka i… latająca bila gotowa!

„Makaronowy zawrót głowy” 19 i 20 lipca, godz. 10:00-17:00

Ma różne kształty i kolory – jak to wykorzystać? Podczas warsztatów animatorzy pokażą, co można zrobić z makaronu. Biżuterię, figurki, zwierzątka… A może macie inne pomysły?

„Załóżmy, że tu” 26 i 27 lipca, godz. 10:00 – 17:00

Do ulubionej książki potrzebna jest kolorowa zakładka, a jej tworzenie może okazać się nie lada wyzwaniem! Animatorzy z Centrum Hewelianum pomogą się z nim uporać.

WAKACYJNE SPOTKANIA Z HISTORIĄ w soboty, godz. 11:00 (zbiórka przed budynkiem Kaponiery Południowej)

Zwiedzanie na co dzień niedostępnych obiektów – to między innymi atrakcje sobotnich wycieczek po Forcie Góry Gradowej. Uwaga: warto zabrać wygodne, sportowe obuwie. Spacer trwa około półtorej godziny. Bilety: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł (w cenie biletu wejście na wszystkie wystawy interaktywne). Rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych pod numerem telefonu (58) 742 33 52.

EKSPERYMENTUJ DO WOLI NA INTERAKTYWNYCH WYSTAWACH PREMIERY ROKU 2014: „Dookoła Świata” – 7 kontynentów w pigułce, „Łamigłówka” – zabawa do potęgi n-tej, „Wehikuł Czasu – Zabawy Z Historią” – o życiu fortecznym nie całkiem poważnie, „Wehikuł Czasu – Hewelianum bez barier” – zwiedzanie bez ograniczeń.

ZNANE I LUBIANE: „Energia, Niebo i Słońce” – energetycznie i kosmicznie, „Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk” – 14 scen z historii Góry Gradowej. Atrakcyjne ceny biletów w trzech pakietach do wyboru – już od 7 zł! „Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk”, „Hewelianum bez barier” – wstęp bezpłatny.

Wystawy „Wehikuł Czasu – Człowiek i Pocisk” oraz „Hewelianum bez barier” czynne codziennie (oprócz poniedziałków) w godz. 09:00 – 18:00. Pozostałe wystawy czynne codziennie (oprócz poniedziałków) w godz. 10:00 – 17:00.

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

„Mikro – Makro. Skale wszechświata” codziennie (oprócz poniedziałków) godz. 10:00 – 17:00

Zobacz obrazy, które zastępują 1000 słów. Wstęp w cenie biletu na wystawy interaktywne.

ZAJĘCIA W „LABORATORIUM PANA KLEKSA” codziennie (oprócz poniedziałków), godz. 11:30 i 13:00

Wyprawa po bajkowych krainach „Laboratorium Pana Kleksa” to propozycja dla najmłodszych gości Centrum Hewelianum. To właśnie tutaj będą odbywały się rozwijające kreatywność i ciekawość świata zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. W lipcu odbędą się także zajęcia z Kleksografii. Bilety w cenie: normalny – 12 zł, ulgowy – 10 zł.

SPOTKANIA Z PANEM KLEKSEM ostatnie soboty i niedziele miesiąca: 26 i 27 lipca, 30 i 31 sierpnia, godz.13:00 – 16:00

Liczenie z sumem, tworzenie ilustracji do popularnych wierszy Jana Brzechwy i odgrywanie scen, czy przygotowywanie odpowiedzi dla Stasia Pytalskiego to tylko część zabaw podczas weekendowych spotkań z popularnym, baśniowym bohaterem. Udział w zabawie w cenie biletu do „Laboratorium Pana Kleksa”.

LETNIE IMPREZY W CENTRUM HEWELIANUM

26 lipca – „Hewelianum by Night”, czyli Noc Sztuki w ramach IV Światowego Zjazdu Gdańszczan

12 sierpnia – Noc Spadających Gwiazd

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło fot. tyt.: www.facebook.com/CentrumHewelianum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.