Letni spacer po najciekawszych dzielnicach Gdańska

13 Cze

Od 16 czerwca do końca wakacji zainteresowani będą mieli możliwość wzięcia udziału w niecodziennym projekcie organizowanym przez Instytut Kultury Miejskiej. Tego lata animatorzy proponują całkowicie darmowe wycieczki z lokalnymi przewodnikami po sześciu pięknych dzielnicach Gdańska.

Dolne Miasto, a także Główne i Stare Miasto dołączą w tym roku do Zaspy i Biskupiej Górki oraz Stoczni Gdańskiej, które z podobnych spacerów znane są już od dawna. Dzięki pomocy Lokalnym Przewodnikom i Przewodniczkom, Opowiadaczom Historii oraz grupie społecznej Metropolitanka turyści oraz mieszkańcy będą mogli poznać i odkryć najciekawsze miejsca w Gdańsku, których nie zauważają na co dzień.

Podczas spaceru poznacie kobiety, które odegrały kluczowe role w czasie sierpniowego strajku 1980, zobaczycie najliczniejszą wystawę murali na Zaspie, a na Biskupiej Górce poczujecie klimat oryginalnych kamieniczek z przełomu XIX i XX wieku. Dodatkowo, poznacie miejsce, z którego rozciąga się najpiękniejsza panorama na miasto. Wszystkie spacery są bezpłatne. Można zapisywać się na nie w gdańskim Punkcie Informacji Kulturalnej.

Więcej informacji oraz terminy spacerów znajdziecie TUTAJ.

ulotki oprowadzanie.indd

spacery

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.