Kultura na krawędzi – za nami Sopot Fringe Festiwal (FOTO)

1 Lip

Strefa mody – Shop Local!, performance, potańcówka łącząca pokolenia, koncerty oraz… wrestling  to tylko kilka z atrakcji w ramach Sopot Fringe Festiwalu, który odbył się w miniony weekend.

To już czwarta edycja Festiwal Fringe w Sopocie. Miejscem imprezy były lokalizacje skupione wokół Zatoki Sztuki, klubu Sfinks700, a także Willi Bergera, która przez dwa dni była otwarta dla zwiedzających. W ramach festiwalu odbyły się liczne instalacje, pokazy oraz performance’y  zarówno te za zamkniętymi drzwiami Sali Kryształowej w Zatoce Sztuki, jak i w przestrzeni restauracyjnej pomiędzy gośćmi i kibicami oglądającymi w tym samym czasie mundialowe rozgrywki.

W ciągu dwóch dni goście festiwalu mogli zapoznać się z kilkudziesięcioma projektami w ramach strefy mody Shop Local!, wziąć udział w warsztatach szycia zabawek, potańczyć z seniorami na Dancingu Międzypokoleniowym, a w sobotni wieczór poszaleć przy cięższych brzmieniach kapel z krainy bratwurstu.

Na scenie Beach Clubu Zatoki Sztuki zagrali The Beasts oraz Cheating Hearts, a na specjalnie postawionym ringu wystąpiła grupa Rock & Wrestling z St. Pauli, która zaprezentowała kontrowersyjny, ale porywający publiczność spektakl atletyczny. Muzyczny popis dali również Super Girl & Romantic Boys oraz Sea Vine. W niedzielę w klubie Sfinks700, na zakończenie Sopot Fringe Festiwalu, wystąpiła Dorota Masłowska ze swoim muzycznym projektem Mister D.

belka-galeria2

One Reply to “Kultura na krawędzi – za nami Sopot Fringe Festiwal (FOTO)”

  1. Pingback: Święto kultury i sztuki niestandardowej, czyli Sopot Fringe Festiwal 2015 | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.