Kosmiczny hackathon NASA po raz drugi w Gdańsku! (PATRONAT)

9 Paź

20 października wystartuje NASA Space Apps Challenge 2018 – międzynarodowe wydarzenie zrzeszające miłośników innowacji oraz technologii kosmicznych. W tym roku, już po raz drugi, z tematami wybranymi przez naukowców NASA będzie można zmierzyć się także w Gdańsku.

Tegoroczna edycja pod hasłem „Earth and Space” oscyluje wokół tematyki rozpoznawania globalnych potrzeb naszej planety, wykorzystania technologii do badania Ziemi i Kosmosu, propagowania ich piękna, przetwarzania danych do tworzenia narzędzi i aplikacji webowych, użytecznych dla każdego z nas.

W ciągu 48-godzinnego maratonu uczestnicy zmierzą się z jednym wyzwaniem, wybranym spośród sześciu kategorii tematów, przygotowanych przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej Stanów Zjednoczonych (NASA). Nie zabrakło zadania, odnoszącego się do wirtualnej wyprawy na Księżyc oraz usprawnienia kolonizacji Marsa! Dwa zwycięskie projekty z Gdańska dostaną się do kolejnego etapu konkursu, który będzie oceniany przez Jury NASA. Hackathon adresowany jest nie tylko do programistów lub inżynierów – projekty przyjmować mogą formę analiz, wizualizacji, symulacji, gier oraz wszelkich narzędzi, które przy użyciu danych NASA przybliżą do rozwiązania postawionych wyzwań.

NASA Space Apps Challenge Gdańsk 2018 odbędzie się w dniach 20-21 października w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Obowiązują wcześniejsze zapisy na wydarzenie: 2018.spaceappschallenge.org/locations/gdansk/.

Więcej informacji na Facebook: SpaceApps Gdańsk.

Organizatorzy: Koło Naukowe SimLE z Politechniki Gdańskiej, HACKERSPACE Trójmiasto, Fundacja CODE:ME, Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Fot.tyt.: NASA Space Apps Challenge 2017/laureaci.

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.