Koncert dla Mieszkańców

5 Wrz

8 września 2019 o godzinie 18.30 w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się Koncert dla Mieszkańców. Oczywiście nie tylko mieszkańcy Sopotu mogą uczestniczyć w wydarzeniu.

Sopockie Koncerty dla Mieszkańców to od kilku sezonów stała propozycja muzyczna dedykowana Sopocianom w podziękowaniu za udany sezon letni. Inicjatywa Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego z udziałem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot od lat niezmiernie cieszy się popularnością, umożliwiając kilkutysięcznej publiczności spotkanie z interesującymi artystami i popularnym repertuarem. Tegoroczną inspiracją dla twórców programu muzycznego wydarzenia jest historia 110 letniego unikatowego na skalę światową sopockiego amfiteatru, która podczas wrześniowego koncertu zostanie opowiedziana za pośrednictwem muzyki wykonywanej na jego scenie od 1909 roku!

Podczas Koncertu dla Mieszkańców Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego z gościnnym udziałem solistów – Aleksandry Kubas–Kruk i Marcina Bronikowskiego, przypomni arie z popularnych oper „Straszny dwór”, „Halka” i „Hrabina” autorstwa Stanisława Moniuszki, uwerturę do opery „Fidelio” Ludwiga van Beethovena, „Kuplety Torreadora” z opery „Carmen” Georges’a Bizeta oraz „Walc Musetty” z opery „Cyganeria” Pucciniego.


Przeboje polskiej piosenki rozrywkowej królujące podczas Festiwali Piosenki w Sopocie, takie jak „Walc Embarras”, „Eurydyki tańczące”, „O mnie się nie martw”, „Po prostu jestem”, „Ludzkie gadanie”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki” „Szał niebieskich ciał”, w nowych aranżacjach muzycznych autorstwa Irka Wojtczaka, przypomną Gaba Kulka, Natalia Grosiak i Sławek Uniatowski z towarzyszeniem Irek Wojtczak Grupa Trójmiasto! Koncert poprowadzi Artur Orzech.

Gabriela Kulka
Natalia Grosiak
Sławek Uniatowski
Aleksandra Kubas–Kruk – sopran
Marcin Bronikowski – baryton
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski – dyrygent

Irek Wojtczak Grupa Trójmiasto w składzie:
Irek Wojtczak –saksofony
Tomasz Ziętek – trąbka
Piotr Mania – fortepian
Kamil Pater – gitara
Paweł Rutschka – bas
Paweł Osicki – perkusja
Miłosz Pękała – instr. perkusyjne

Bilety w cenie 5 zł, 10 zł – Karta Sopocka, 12 zł, 15 zł – normalny.

Koncert zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.
Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.