Kolosy i Mistrzostwa Świata w półmaratonie przełożone

9 Mar

Z uwagi na okoliczności związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i na świecie Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni podjął decyzję o zmianie terminu Mistrzostw Świata w półmaratonie oraz 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączonych z wręczeniem Kolosów za 2019 rok.

Decyzja w sprawie Mistrzostw Świata w półmaratonie została podjęta wspólnie ze światową federacją lekkoatletyczną World Athletics, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz przyjezdnych. Poparta jest też zaleceniami zespołu medycznego Word Atletics pozostającego w kontakcie ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) oraz rekomendacjami wojewody pomorskiego, Dariusza Drelicha i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdyni. Szczegóły na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

Zdecydowaliśmy o przeniesieniu imprezy na 17 października bieżącego roku. Głęboko wierzymy, że podjęta, niełatwa decyzja sprawi, że World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będą – zgodnie z założeniami – wielkim świętem biegania, zarówno dla najlepszych zawodników z całego świata, jak i ogromnej rzeszy biegaczy amatorów, ich najbliższych oraz kibiców. Chcemy, aby zawody odbyły się w spokojnej atmosferze, pełnej pozytywnej energii oraz bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W późniejszym terminie odbędą się także Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

Kolosy zaplanowane na 13–15 marca, gromadzące rokrocznie ponad 20 tysięcy gości z Polski i zza granicy są największym wydarzeniem podróżniczym w kraju i stanowią bardzo ważny element w kalendarzu globtroterów. Nowy, bezpieczny termin imprezy konsultujemy z prelegentami – podróżnikami, którzy większość roku spędzają na wyprawach poza granicami naszego kraju. Zostanie ogłoszony, gdy zapadnie satysfakcjonująca zarówno podróżników jak i gości decyzja – mówi Wojciech Szczurek.

Należy podkreślić, że działania mają charakter prewencyjny. Dotąd w Gdyni nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem. Powodem decyzji jest troska o zdrowie uczestników wydarzenia i osób postronnych oraz chęć minimalizowania ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Fot.tyt.:  Od lewej: Michał Drelich – szef komitetu organizacyjnego MŚ w półmaratonie, Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni, Bartosz Bartoszewicz – wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, fot. Przemysław Kozłowski.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.