Kino Szekspir | Hamlet (KONKURS)

22 Mar

Kino Szekspir to nowy projekt Teatru Szekspirowskiego, poświęcony ekranizacjom sztuk Williama Szekspira. Integralną częścią pokazów filmowych będą wykłady O Szekspirze z uczuciem. Rodzinne konstelacje na ekranie, skupione wokół różnorodności i zawiłości relacji rodzinnych, sportretowanych w sztukach Szekspira. 29 marca 2019 18:00 GTS zaprasza na wykład, a później (o 19:00) na film „Hamlet”, w reż. Laurence’a Oliviera. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na projekcję.

–  W centrum naszego zainteresowania znajdzie się nie Hamlet, lecz Ofelia (Jean Simmons) – jako córka i jako siostra. Przyjrzymy się jej skomplikowanym relacjom nie tylko z księciem duńskim, ale też z Poloniuszem (Felix Aylmer) i Laertesem (Terence Morgan). Jakie prowadziła życie na dworze w Elsynorze, jak odnosiła się do niej matka Hamleta – królowa Gertruda (Eileen Herlie), a jak ojczym Klaudiusz (Basil Sydney). Jakie obowiązki miała Ofelia wobec swojej rodziny? Czy mogła uniknąć tragicznego końca? I w jaki sposób tę historię przeniósł na ekran znakomity odtwórca wielu ról szekspirowskich – sir Laurence Olivier –  zapowiadają organizatorzy cyklu.

Wykład, który rozpocznie się o g. 18:00, poprowadzi Anna Ratkiewicz, Kierownik Działu Edukacji GTS, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego.

Projekcja zaplanowana jest na g. 19:00.

Pozostałe projekcje w ramach cyklu:

25 kwietnia – Romeo i Julia, reż. Franco Zeffirelli (1968)

16 maja – Hamlet, reż. Michael Almereyda (2000)

6 czerwca – O-Otello, reż. Tim Blake Nelson (2001)

UWAGA: Weź udział w konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na projekcję filmu „Hamlet” w GTS.

                   Jak nazywa się odtwórczyni roli Ofelii w filmie Laurence’a Oliviera?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (26 marca) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – HAMLET. Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy wylosowani spośród listy wiadomości zawierających poprawne odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 26 marca, do godziny 11:00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

4. Nagrodami w konkursie są bilety na projekcję filmu „Hamlet” w GTS.

5. Informujemy, że dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu) w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), są przetwarzane przez właściciela portalu My3Miasto.pl – Radio Sopot Sp. z o.o. wyłącznie w celach konkursowych. Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przekazanie danych (wyłącznie imienia i nazwiska) organizatorom/sponsorom wydarzenia. Czytelników, którzy nie wyrażają na to zgody, prosimy o nieuczestniczenie w konkursie.

Powodzenia!

 

AKTUALIZACJA: Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.