Kino samochodowe na Placu Zebrań Ludowych

2 Cze

Scena Muzyczna Gdańsk zaprasza do Kina Samochodowego, które już w ten weekend rusza pełną parą na Placu Zebrań Ludowych. Bilet wstępu to tylko 10 zł za pojazd, więc naprawdę warto!

Cały czas dbamy o zdrowie oraz świeżość kulturalną naszych odbiorców organizując różnorodne zajęcia online. Tym razem postanowiliśmy wyjść do Was nieco na zewnątrz organizując kino samochodowe, wszystko oczywiście zgodne z normami bezpieczeństwa – informują organizatorzy. I dodają: – Nie będzie to natomiast kino standardowe, będzie to kino inne niż wszystkie. W związku
z tym, że nie jesteśmy w stanie organizować mocno wyczekiwanych koncertów, a nasz Plac po zamknięciu Lodowiska opustoszał, chętnie Was do niego zaprosimy, organizując kino samochodowe. Nie wykluczamy jednak, że na naszym ekranie mającym prawie 100m2 pojawią się również koncerty!! 
Kino odbywać się będzie w każdy weekend (sobota i niedziela) w terminie od 06.06 – 09.08.2020 r. W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 21.00, na parkingu Placu Zebrań Ludowych zgromadzimy jednocześnie aż 100 samochodów osobowych. 

Bilet wjazdu, to jedyne 10 zł za każdy pojazd, bez względu na liczbę znajdujących się w nim osób (zgodnie z regulaminem kina samochodowego). Zakup biletów będzie odbywał się jedynie online, za pośrednictwem portalu Tiketto.pl a wyboru miejsc dokonujemy, jak w kinie www.tiketto.pl/wydarzenia/Obiekt/101177.

W ten weekend bawimy się filmowo.
Już w sobotę 6 czerwca o 21.00 na ekranie pojawi się film Parasite, południowokoreańska tragikomedia z 2019 roku w reżyserii Bonga Joon-ho. Premiera filmu odbyła się w 2019 roku w konkursie głównym 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, na którym otrzymał „Złotą Palmę”, główną nagrodę festiwalu.

10 lutego 2020 film otrzymał cztery nagrody na 92. ceremonii wręczenia Oscarów w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oryginalny.

Niedzielny wieczór upłynie natomiast pod hasłem filmu w reżyserii Romana Polańskiego – „Oficer i szpieg”. Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii. W rolach głównych występują nagrodzony Oscarem Jean Dujardin („Artysta”, „Wilk z Wall Street”), Louis Garrel („Marzyciele”) i Emmanuelle Seigner („Wenus w futrze”). Autorem zdjęć jest wybitny polski operator Paweł Edelman, od filmu „Pianista” na stałe współpracujący z Polańskim.


Roman Polański opowiada o kulisach jednej z najgłośniejszych afer w historii. Już od dawna chciałem nakręcić film o sprawie Dreyfusa, nie jako dramat kostiumowy, lecz jako historię szpiegowską. W ten sposób można pokazać podobieństwo historycznej afery do tego, co dzieje się w dzisiejszym świecie: prześladowania mniejszości, absurd środków bezpieczeństwa, tajne trybunały wojskowe, wymykające się spod kontroli agencje wywiadowcze, ukrywanie faktów przez rządy, tworzenie fake newsów i wściekłą prasę. Perfekcyjne poprowadzona intryga pokazuje system, w którym samonakręcająca się spirala nienawiści niebezpiecznie zaczyna przypominać współczesność. „Oficer i szpieg” to film o tym, jak historia się powtarza, a jeden człowiek, na przekór wszystkim walczący o sprawiedliwość, może zmienić bieg wydarzeń.


Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.