„Kieruj bez procentów” z Maciejem Florkiem

13 Gru

Maciej „Gleba” Florek wystąpił w kolejnym spocie adresowanym do młodych ludzi, a przygotowanym przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień. W salonie The Barbers przy ulicy Wajdeloty nagrany został spot kampanii „Kieruj bez procentów”, którego scenariusz napisał Abelard Giza. Maciej „Gleba” Florek – juror programu „You can dance”– nie tylko wystąpił w spocie, ale również go wyreżyserował.

Koncepcja spotu skupiała się wokół tematyki „kaca” i konsekwencji związanych z prowadzeniem pojazdów dzień po zakrapianej imprezie. Pewnie zastanawiają się Państwo co wspólnego z tą tematyką ma salon fryzjerski? Ta zagadka zostanie rozwiązana już niebawem.

Spot powstaje w ramach Kampanii Społecznej Miasta Gdańska „Kieruj bez procentów – 2016” dofinansowanej w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

„Kieruj bez procentów” jest kampanią społeczną realizowaną od 2004 roku przez Miasto Gdańsk z inicjatywy Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień we współpracy z policją oraz wieloma partnerami społecznymi, objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Kampania od dziewięciu lat dofinansowywana jest z rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych „Razem Bezpieczniej”. W ogólnopolskim Konkursie Inicjatyw „Orlen. Bezpieczne Drogi 2007” kampania otrzymała I nagrodę w kategorii inicjatyw o zasięgu regionalnym.

W 2012 roku „Kieruj bez procentów” zostało wpisane do Banku Dobrych Praktyk tego programu, w 2013 roku GCPU za realizację kampanii otrzymało tytuł Lidera programu „Razem Bezpieczniej”, a w roku 2014 otrzymało wyróżnienie w konkursie Wojewody Pomorskiego „Na Drodze do Bezpieczeństwa”. Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, głównie poprzez zmianę postaw społecznych wobec picia alkoholu przez kierowców. Ideą propagowaną przez realizatorów kampanii jest całkowita trzeźwość osób prowadzących pojazdy. Innym ważnym celem, który stawiają sobie realizatorzy kampanii jest rozpowszechnienie wśród mieszkańców zasad właściwego postępowania w sytuacjach wypadków drogowych i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Udział w nagraniu wzięli:
Maciej „Gleba” Florek – reżyser, aktor
Michał Giorew – kierownik produkcji, Studio Motus
Krzysztof Zaczyński – aktor
Marcin Brach – operator, Studio Motus
Maja Zaleska – scenograf
Magda Szarzyńska – charakteryzacja
Agata Kryger – asystent charakteryzatora
Pomoc na planie:
Jakub Michałowski, Arkadiusz Kusalewicz, Michał Ryniak

Producent: Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień

Oficjalna premiera spotu nastąpi na początku 2017 roku!

Fot.tyt.: Na planie klipu/Michał Giorew Studio MOTUS.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.