Jubileuszowa edycja Olimpiady wiedzy o Gdańsku

22 Mar

Jak dobrze znasz historię Gdańska i jego drogi do niepodległości? Weź udział w dziesiątej, jubileuszowej edycji Olimpiady wiedzy o Gdańsku, sprawdź swoją wiedzę i wygraj atrakcyjne nagrody. Grono zwycięzców czeka na Ciebie!!!

Już od 10 lat Olimpiada promuje wśród mieszkańców miasta oraz wszystkich jego sympatyków historię Gdańska i Pomorza – od czasów najdawniejszych do współczesności – w odniesieniu do problematyki politycznej, gospodarczej i społecznej, jak również w wymiarze kultury materialnej i duchowej. Tegorocznym motywem przewodnim jest temat: GDAŃSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI 1918–2018.

Olimpiada podzielona jest na dwie kategorie: szkolną, adresowaną do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz edycję obywatelską, w której mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska bez względu na wiek czy wykonywany zawód. Każda z kategorii ma swoje odrębne eliminacje oraz Wielki Finał, odbywający się podczas Święta Miasta Gdańska.

Uczniowie zgłaszają chęć wzięcia udziału w Olimpiadzie swoim nauczycielom bądź wychowawcom. Ci zaś typują reprezentacje oraz zgłaszają drużyny szkolne (max 3 z jednej szkoły) do odpowiedniej kategorii wiekowej Olimpiady, do 13 kwietnia. I stopień eliminacji międzyszkolnych odbędzie się internetowo w dniach 24-26 kwietnia.

Zgłoszenia do edycji obywatelskiej Olimpiady można przesyłać do 8 maja. W tej kategorii uczestnicy zmierzą się indywidulanie w pisemnym teście, który odbędzie się 12 maja.

Wielki Finał wszystkich kategorii Olimpiady odbędzie się 27 maja. Z okazji jubileuszowej edycji przewidziany jest finał finałów, do którego wchodzą laureaci poprzednich edycji, dlatego tylko zwycięzca eliminacji dostąpi zaszczytu udziału w finale.

Sprawdź, jak dobrze znasz Gdańsk i zgłoś się do Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Więcej szczegółów na: olimpiada.gda.pl.

Organizatorem Olimpiady wiedzy o Gdańsku jest Fundacja Gdańska.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.