Jubileuszowa edycja CODE{sun}DAY (PATRONAT)

21 Lis

CODE{sun}DAY to niedzielne warsztaty skierowane do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z branżą IT lub rozwinąć swoje umiejętności. Jest to cykliczne wydarzenie, w którym uczestniczyło już ponad 600 osób. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych trenerów, a całość dopełnia pyszna pizza. Podczas jubileuszowej 20 edycji CODE{sun}DAY uczestnicy będą mogli wziąć udział w jednym z dwóch warsztatów, w trakcie których każda z grup będzie tworzyła wszystkim znanego Snake’a, ale w dwóch różnych językach programowania – Pythonie lub JavaScript. Jeżeli chcesz wziąć w nich udział  wejdź na stronę: evenea.pl/event/codesunday20/.

Kończy się listopad, na zewnątrz coraz szybciej robi się ciemno, a część z nas robi zapasy swojej ulubionej herbaty rozgrzewającej na zimne i długie wieczory. Z czasem siedząc w swoim ulubionym fotelu, czytając książkę, pisząc, a może nawet programując, gdy wokół unosi się aromatyczny zapach przypraw korzennych, zaczynamy odczuwać magię zbliżających się świąt. Zastanawiamy się jakie potrawy w tym roku pojawią się na naszym wigilijnym stole, co kupimy bliskim pod choinkę, jak w tym roku spędzimy Sylwestra, czy babcia dzierga na drutach wełniane skarpety specjalnie dla nas. Inną kwestią jest to, że pod koniec roku często wspomina się o postanowieniach noworocznych. Większość z nas może nie posiada takiej listy z rzeczami do zrobienia w przyszłym, nowym, a może nawet lepszym roku, ale zdarza się, że faktycznie myślimy o tym, że może warto zmienić coś w swoim życiu. Wiadomo, że systematyczna praca nad sobą, swoimi umiejętnościami, słabościami, nastawieniem do życia powinna być obecna na co dzień, ale to właśnie zbliżający się wielkimi krokami grudzień sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad swoim postępowaniem, a także tym, czy robimy coś dla innych.

Chwyć długopis – zrób listę postanowień

Zabrzmiało jak wstęp do mowy motywacyjnej nakłaniającej do zrobienia listy postanowień? Nie musisz spisywać ich na kartce, pamiętaj, że każdy czas jest dobry na nowe zmiany, a to od ciebie zależy jaki wpływ będą miały na twoje życie. Pamiętaj jednak, że myśląc codziennie o swoim celu do osiągnięcia sprawisz, że zawsze zrobisz krok w stronę jego zrealizowania. Jeżeli interesujesz się nowymi technologiami, chcesz sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności to 15 grudnia w Gdańsku, w siedzibie Fundacji CODE:ME mieszczącej się przy al. Wojska Polskiego 41 będziesz mieć ku temu doskonałą okazję.

 

Gdzie w tym wszystkim coś dla innych?

Zastanawiasz się pewnie czemu wspomniałam na początku o tym, że warto zastanowić się czy robimy coś dla innych, a później milczę? Najlepsze zostawiłam na koniec, jako wisienkę na torcie. Pewna bliska mi osoba powiedziała ostatnio, że wie, że warto pomagać przez cały rok, ale okres przedświąteczny to też czas, gdy stajemy się bardziej otwarci na pomaganie. Dlatego całkowity z biletów CODE{sun}DAY przeznaczony jest na skarbonkę Alexa – w walce o jego lepsze jutro. Wierzymy, że wspólnymi siłami będziemy mogli wesprzeć zarówno osoby chcące wziąć udział w warsztatach i rozwinąć ich umiejętności związane z IT, ale także pomożemy Alexowi – co jest naszym nadrzędnym celem.

Alex – mały wojownik

Alex Jutrzenka urodził się z rzadką chorobą – rdzeniowym zanikiem mięśni typu I (SMA1). Do akcji zainspirowała nas nasza trenerka Pythona w Poznaniu – Rita, która aktywnie działa w wielu obszarach. Na jej blogu możemy przeczytać, że do niedawna dla dzieci takich jak Alex choroba ta była wyrokiem śmierci, jednak dzisiaj wiadomo już, że lek na SMA istnieje. Jest nim terapia genowa dostępna dla dzieci poniżej 2 roku życia w Stanach. Problem istnieje jednak w cenie tej terapii, która wynosi 2.5 mln dolarów. W całej Polsce tworzą się grupy, które organizują warsztaty z programowania, których dochód przeznaczony jest właśnie dla Alexa. Jeżeli nie chcesz brać udziału w warsztatach, ale masz chęć wsparcia zbiórki wejdź na flynerd.pl/alex/historia.html i dowiedz się, jak możesz pomóc.

Działaj już teraz i nie czekaj na nowy rok!

Każdy dzień jest dobry, aby zrobić coś dla siebie i innych. Małe gesty sprawiają, że nasze życie i życie ludzi, z którymi przebywamy staje się przyjemniejsze, zbliżamy się do siebie i jesteśmy bardziej otwarci na świat. Jeżeli chcesz połączyć jedno i drugie, czyli zrobienie czegoś dobrego dla innych, a tym samym czegoś dla siebie – przyjdź do CODE:ME 15 grudnia i wspólnie stwórzmy Snake’a dla Alexa. Rozejrzyj się dookoła, uśmiechnij się do innych i działaj – to od ciebie zależy jak potoczy się reszta twojego dnia.

Autor: Klaudia Kaczmarczyk.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.