“IT na Bank”. Zmień branżę w cztery miesiące

15 Mar

Projekt „IT na Bank” zaprasza do udziału osoby zainteresowane podwyższeniem swoich kompetencji i wiedzy w obszarze IT. Głównym partnerem przedsięwzięcia jest Nordea Bank AB S.A. Oddział w Polsce, którego dział IT jest zlokalizowany w Gdyni. Uczestnicy projektu IT na Bank nauczą się programować od podstaw, a po jego ukończeniu kursu zyskają roczną gwarancję zatrudnienia.

Kto może wziąć udział?

Nie trzeba mieć doświadczenia w programowaniu, by wziąć udział w projekcie. – Jeśli masz umiejętności analitycznego i logicznego myślenia – masz zielone światło – zachęca Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy, pierwszej w Polsce akademii programowania, która wspólnie z Nordea Bank stworzyła koncept “IT na Bank”.

Kurs Java, bo tego języka uczyć się będą uczestnicy w pierwszej kolejności, odbywać się będzie w trybie wieczorowo-zaocznym. W związku z tym, zarówno osoby bezrobotne, jak i zatrudnione będą mogły w pełni uczestniczyć w zajęciach.

Zapraszamy do współpracy zarówno kandydatów z dużym doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową. We wspomnianym projekcie poszliśmy nawet o krok dalej i chcemy nauczyć ludzi spoza sektora IT nowych umiejętności i oferujemy im zatrudnienie. W ten sposób dajemy szansę osobom z wykształceniem innym niż informatyczne, aby podwyższyły swoje kompetencje i znalazły pracę – komentuje Piotr Koszałka, Head of Development Centre, Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce.

60% dofinansowania kursu

Nordea Bank, przyszły pracodawca absolwentów “IT na Bank”, gwarantuje nie tylko zatrudnienie, ale też finansuje aż 60% kosztów szkolenia. To najbardziej atrakcyjna oferta dla młodych osób, która otwiera im drzwi do niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży.

Przyszłość programowania

Branża IT w Polsce potrzebuje obecnie ok 50 tysięcy programistów, co doskonale pokazuje, jak ogromne jest zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju specjalistów. “IT na Bank” to najlepsza przepustka do zawodu, która zapewni dwunastu uczestnikom komplementarne przygotowanie do rozpoczęcia kariery programisty i dalszy rozwój pod skrzydłami nordyckiego giganta. Oddziały Grupy Nordea stale się powiększają.

Grupa Nordea jest znaczącym pracodawcą na polskim rynku i funkcjonuje obecnie w Trójmieście i w Łodzi, zatrudniając łącznie ponad 1800 pracowników. W Trójmieście znajduje się pion IT, a w Łodzi centrum operacyjne. Grupa Nordea postrzega Polskę, jako doskonałe miejsce do dalszego rozwoju, z uwagi na dużą bazę absolwentów wyższych uczelni, dobrą znajomość języka angielskiego oraz dostęp do kandydatów z doświadczeniem na rynkach finansowym oraz informatycznym. Tylko w ubiegłym roku liczba pracowników IT w polskiej części Nordea wzrosła o 100 osób, a tegoroczne plany są jeszcze ambitniejsze – zdradza Piotr Koszałka.

Zapytany, jakich wyzwań mogą się spodziewać absolwenci kursu IT na Bank, odpowiada: – Kurs jest z pewnością bardzo intensywny, ale trudno mówić o konkretnych wyzwaniach, bo z pewnością dla każdej osoby będą inne, w zależności od wykształcenia, wieku i doświadczenia zawodowego. Postrzegamy ten projekt raczej w kategorii szans dla obydwu stron. Inwestujemy w rozwój i przygotowanie pracownika – robimy razem pierwszy krok, który mamy nadzieję, będzie impulsem do nawiązania owocnej współpracy.

Rekrutacja do 26 marca

Nabór już trwa – chętni mogą składać aplikacje wraz z cv za pośrednictwem strony www.itnabank.pl do 26 marca. Osoby, które zakwalifikują się do projektu rozpoczną kurs 9 maja. Powodzenia!

Więcej szczegółów: www.itnabank.pl.
Fanpage projektu: www.facebook.com/projektITnaBank.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność medialnie wspierać projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.