IT 5! – IT Piątek – Pogadajmy o IT! (PATRONAT)

19 Paź

Świat IT jest otwarty dla każdej osoby, która interesuje się nowymi technologiami. Trzeba pamiętać, że wchodząc do tej branży musimy mierzyć siły na zamiary – te interpretowane przez Mickiewicza – postaw sobie ambitny cel, do którego będziesz uparcie dążyć bez poddawania się przy pierwszej porażce, a ogromna motywacja sprawi, że zawsze znajdziesz siłę do osiągnięcia tego celu. W pewnym momencie życia każdego człowieka pojawia się moment, gdy budząc się rano myśli: Muszę zrobić coś ze swoim życiem. Każdy z nas na pewnym etapie zaczyna poszukiwać rozwiązań, które sprawią, że wiedza i umiejętności stale będą rozwijane. Zastanawiasz się wtedy co zrobić, jaką taktykę obrać, czy to na pewno ma sens? 

Jak zacząć?

W dzisiejszych czasach standardowym źródłem poszukiwania wiedzy na temat szkoleń, kursów, warsztatów, czy też meetupów powiązanych z IT jest Internet. Doskonale to rozumiem, bo pierwsze co robię szukając możliwości rozwoju, to wejście na stronę z kalendarium wydarzeń w moim mieście. Jednak błędem, który zawsze popełniam jest to, że nigdy do końca nie mam sprecyzowanego tego, czego właściwie szukam. Zobacz o ile łatwiejsze byłoby poszukiwanie możliwości rozwoju, gdy nawet przy porannej kawie pomyślisz o tym, w jakim obszarze chcesz się rozwijać. Jeżeli masz to już za sobą i wiesz czego chcesz … cały świat stoi przed tobą otworem, więc nie bój się próbować, czy też pytać.

Jak to się mówi kto pyta, nie błądzi…

Jeżeli już jesteśmy przy kwestii pytań, warto zaczerpnąć opinii innych, poradzić się, dowiedzieć się czegoś więcej od uczestników, ale i samych prowadzących. Pamiętaj, by zawsze powiedzieć coś o sobie, swoim dotychczasowym doświadczeniu, o tym, czego oczekujesz, a osoba po drugiej stronie będzie mogła pomóc ci rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na pytania dostosowując się do twoich doświadczeń. Jeżeli stresuje cię rozmowa f2f napisz maila, albo zadzwoń – pamiętaj, ludzie będą chcieli ci pomóc, ale musisz dać im szansę.

Wydarzenie, kurs, a może warsztaty?

Prawda jest taka, że czegokolwiek nie wybierzesz będzie to miało swoje zalety. Ważne jest, aby postawić ten pierwszy krok. Pamiętaj, że jeżeli chcesz, aby zmiany w twoim życiu i karierze toczyły się torem, który ty wyznaczysz – musisz być panem i kowalem swojego losu. Nie bój się przejąć inicjatywy. Zawsze wychodzę z założenia, że wolę żałować, że coś zrobiłam niż, że nie zrobiłam nic. Dlatego, aby zrobić rozeznanie i dowiedzieć się, o co właściwie chodzi z tym IT i czemu jest to takie ‘’fajne’’ warto przyjść na różnego rodzaju spotkania otwarte, gdzie dowiesz się więcej o IT, poznasz ciekawych ludzi i wyjdziesz z ogromną dawką wiedzy merytorycznej. W momencie, kiedy wiesz, że IT to właśnie twój świat, ale nie wiesz jeszcze, od jakiej technologii zacząć dobrze sprawdzają się warsztaty. Weź udział w jednodniowych warsztatach, dzięki którym poznasz podstawy danego języka programowania, sprawdzisz swoje umiejętności i zobaczysz czy właśnie to ci w duszy gra. Jeżeli znasz swoje możliwości, wiesz, że chcesz rozwijać się właśnie w danej technologii, to udział w pełnowymiarowym kursie prowadzonym przez doświadczonego trenera ci w tym pomoże.

IT 5! – IT Piątek – Pogadajmy o IT!

IT Piątek to cykl spotkań, podczas których prelegenci będą poruszać tematy związane z szeroko pojętą branżą IT. Nie zabraknie tematów związanych z pierwszymi krokami stawianymi w programowaniu i testowaniu, jak i zagadnień, dla tych którzy mają je już za sobą.

Ideą wydarzenia jest chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także poznanie się bliżej, a w przyszłości może tworzenie wspólnych projektów.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja @CODE:ME (www.codeme.pl), która od ponad 4 lat uczy programowania poprzez organizację pełnowymiarowych kursów, jednodniowych warsztatów, a także organizuje wiele bezpłatnych wydarzeń związanych z branżą IT takich jak Tydzień Programisty, CODE{sun}DAY, czy też IT5!.

Jeżeli jesteś zainteresowany wydarzeniem dołącz do niego na FB: www.facebook.com/events/784969308564828/

Chcesz się zapisać? Śmiało! evenea.pl/event/it5vol2

Źródło: Informacja prasowa.

Portal my3miasto.pl ma przyjemność być patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.