Improwizacje w Operze (KONKURS)

11 Lip

Teatr Impro Sopot to nowa placówka teatralna na mapie Trójmiasta. Jej siedziba to Sala Koncertowa PFK w Operze Leśnej w Sopocie. Gościem specjalnym podczas najbliższych występów, które odbędą się 15 i 16 lipca o godzinie 20.30, będzie Anna Guzik – aktorka Teatru Polskiego w Bielsku, znana m.in. z jednej z głównych ról w serialu „Na Wspólnej”. Mamy dla Was bilety! 

„Impro” to nowy wielki i dynamicznie sie rozwijający światowy nurt teatralny. Jego istotą jest improwizacja. Aktorzy wraz z reżyserem i prowadzącym podejmują się na scenie heroicznego i wymagającego nadzwyczajnych umiejętności zadania – wykreowania spektaklu ad hoc na podstawie rzucanych przez publiczność zadań. Miejsce akcji, kto jest kim, czym sie to kończy itp. określa widz. Reszta zależy od natchnienia, błyskotliwości i zdolności zespołu.

Pierwszy sopocki spektakl nosi tytuł „Impro Atak” i jest zbiorem 6-7 małych form. Od stycznia wystawiany jest z wielkim powodzeniem w Teatrze Nowym w Łodzi (6 tysięcy widzów, 42 spektakle).

Jego twórcą jest Jacek Stefanik aktor, muzyk, od 5 lat jeden z trenerów nurtu Impro w Polsce. Występujący to: Kamila Salwerowicz, Jolanta Jackowska, Wojtek Oleksiewicz, Michał Bieliński aktorzy Teatru Nowego w Łodzi, Marcin Szymański czyli Zorak – mistrz polski w beat box, Aleksandra Agaciak, znana jako Lilu – wybitna wokalistka i raperka, Janek Jakubowski aktor Teatru Małego w Lodzi, Piotr Gawron – Jedlikowski nowy D’artagnan w musicalu Teatru Capitol z Wrocławia oraz znakomity muzyk Sławomir Bartkiewicz. Zespół tak sie zżył ze swoim dziełem, ze przyjął nazwę spektaklu jako swoją własna.

Przedstawienia odbędą się w następujących terminach: lipiec – 15,16,22,23, sierpień – 12,13,14,15,26,27.

W spektaklach na zaproszenie grupy gościnnie wystąpią:
15 i 16 lipca – Anna Guzik, aktorka Teatru Polskiego w Bielsku;
22 i 23 lipca – Aldona Jankowska, aktorka Teatru Groteska w Krakowie, slynaca z parodii w Janusz Majewski Show;
12 i 13 sierpnia – Piotr Rogucki, aktor, członek zespołu Coma, juror Must be the Music;
14 i 15 sierpnia – Lesław Żurek, warszawski aktor, znany m.in. z głównej roli w filmie Mała Moskwa;
26 i 27 sierpnia – Łukasz Nowicki, aktor teatru Capitol w Warszawie, prezenter konkursu tv Postaw na Milion i audycji Pytanie na Śniadanie w Telewizji Polskiej;

Bilety na najbliższe spektakle z udziałem Anny Guzik (15.07 i 16.07) do nabycia w następujących punktach sprzedaży: Opera Leśna (ul. Moniuszki 12, Sopot) oraz  Punkt Informacji Kulturalny Sopot (Plac Przyjaciół Sopotu), a także na stronie internetowej www.operalesna.sopot.pl.

>>ZOBACZ TAKŻE: Premierowy spektakl „Impro Atak!” w Sopocie (WIDEO)<<

UWAGA: Weź udział w naszym konkursie i wygraj podwójne zaproszenie na występ „Impro Atak” z gościnnym udziałem Anny Guzik!

W jakiej roli teatralnej zadebiutowała Anna Guzik?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@my3miasto.pl do wtorku (14 lipca) do godziny 11.00. W temacie wiadomości należy wpisać KONKURS MY3MIASTO.PL – IMPRO ATAK! Pamiętajcie o zapoznaniu się z regulaminem oraz dopisaniu swoich danych, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, który pozwoli nam szybciej skontaktować się ze zwycięzcą. Nagrodzeni zostaną autorzy najwcześniej nadesłanych, poprawnych odpowiedzi.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs trwa do 14 lipca, do godziny 11.00.

2. Konkurs jest prowadzony za pomocą wysyłki e-mailem odpowiedzi na zadane pytania.

3. Konkurs nie jest organizowany, wspierany ani sponsorowany przez serwis facebook.com.

Powodzenia!

Konkurs został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które wkrótce pojawią się na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.