Hospicjum Dutkiewicza walczy o przetrwanie. Pomóż gwiazdom sportu zebrać fundusze

23 Lip

250 tys. zł – tyle potrzebuje Fundacja Hospicyjna co miesiąc, aby zapewnić funkcjonowanie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. Zdobyć tę kwotę pomagają fundacji znane postaci świata sportu: Piotr Stokowiec, Anna Rogowska i Krzysztof „Żołnierz” Ryta. Dzięki zaangażowaniu tych osób na stronie Allegro.pl można wylicytować np. indywidualne treningi z utytułowanym trenerem gdańskiej Lechii, mistrzynią świata w skoku o tyczce czy znanym bokserem. Ty też możesz pomóc – biorąc udział w licytacji. Spiesz się, zbiórki już ruszyły.

W czwartek rano, 23 lipca, najwyższą cenę osiągnął trening piłkarski z Piotrem Stokowcem – 1125 zł. Wśród wystawionych na aukcję sportowych pamiątek zainteresowaniem cieszą się piłka i juniorska koszulka – obie z autografiami zawodników Lechii. W sumie do wylicytowania jest 15 pozycji. Jedną z ciekawych ofert jest książka Anny Lewandowskiej o zdrowym żywieniu dzieci – „Baby by Ann”, z autografem autorki.

Z powodu pandemii, dużego wzrostu cen środków ochrony osobistej, znaczącego zwiększenia zapotrzebowania na te materiały, zmiany organizacji opieki oraz braku tradycyjnych zbiórek, m.in. w hipermarketach czy na wydarzeniach sportowych, w naszym budżecie pojawiła się ogromna dziura. W tej chwili każdego miesiąca musimy pozyskać 250 tys. złotych, czyli 30 procent więcej niż przed pandemią – wyjaśnia dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej. – Opieka Hospicjum jest bezpłatna. Obejmuje dorosłych u kresu życia oraz ciężko i nieuleczalnie chore dzieci. Ma za zadanie zapewnić możliwie najlepszą jakość życia choremu: w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, duchowym i socjalnym. Lekarze, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psycholodzy, dietetycy, duchowni, wspierani przez wolontariuszy odpowiadają na potrzeby podopiecznych. To w ciągu roku ok. 1000 osób. Opieka hospicyjna to również wsparcie rodzin pacjentów w trakcie trwania choroby i po ich śmierci. Na takim całościowym podejściu opiera się idea opieki hospicyjnej, którą każdego dnia realizujemy, kierując się potrzebami chorych. Oznacza to często przekraczanie kontraktu z NFZ. Oznacza to dobrą opiekę – podkreśla Janowicz.

Kilkanaście aukcji, w których można wylicytować treningi, spotkania, a także sportowe gadżety ruszyło we wtorek, 21 lipca na Allegro.pl w ramach akcji pomocy Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Wśród gwiazd sportu, które zdecydowały się wesprzeć cel znaleźli się m.in. Trener Lechii Piotr Stokowiec, tyczkarka Ania Rogowska i bokser Krzysztof Ryta.

WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJACH:

Trening z Piotrem Stokowcem:
allegro.pl/oferta/trening-z-piotrem-stokowcem-lechia-gdansk-9504084666

Trening i walka bokserska z Krzysztofem Rytą:
allegro.pl/oferta/trening-i-walka-bokserska-z-krzysztofem-ryta-9501616380

Trening z Anną Rogowską:
allegro.pl/oferta/trening-z-mistrzynia-skoku-o-tyczce-anna-rogowska-9504167991

Wszystkie aukcje:

allegro.pl/charytatywni/fundacja-hospicyjna/cele/wsparcie-hospicjum-dla-dzieci-i-doroslych-im-ks-e-dutkiewicza-sac-w-gdansku

Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, które co miesiąc musi pozyskać 250 tys. zł, by pomagać tak, jak dotychczas.

Pola Nadziei na Pomorzu i Żonkilowa Parada organizowana przez Fundację Hospicyjną
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Pomagam Hospicjum

Aukcja na Allegro.pl to nie jedyna zbiórka uruchomiona na rzecz Hospicjum. 8 lipca ruszył specjalny portal do szybkich wpłat:pomagamhospicjum.pl/

Tu z kolei wychodzimy naprzeciw tym, którzy lubią działać szybko, płacić z telefonu, kodem BLIK. Wchodząc na portal można zasilić konto Fundacji i Hospicjum drobnymi lub większymi wpłatami, a wszystko trwa nie dłużej niż minutę.

Na portalu działa gra – im więcej wpadnie do skarbonki wpłat, tym piękniejsze drzewo urośnie przed wirtualnym Hospicjum Dutkiewicza.

Klikając, wpłacając, ale i udostępniając informację o stronie pomagamhospicjum.pl można pomóc w zebraniu potrzebnych środków.

#MacarenadlaDutkiewicza

Z kolei na Facebooku można znaleźć wyzwanie o nazwie #MacarenadlaDutkiewicza – modny teraz challenge połączony ze zbiórką do wirtualnej puszki. Co trzeba zrobić? Ten, kto zatańczy macarenę, wrzuca do puszki 5 zł, kto nie zatańczy, wrzuca 10 zł, nominując jednocześnie kolejne osoby do tańca. – Fundacja prowadzi Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych w Gdańsku. – Rocznie opiekujemy się ponad 1000 pacjentów, w tym 34 w Hospicjum Domowym dla Dzieci. W okresie panującej pandemii, musieliśmy zrezygnować z tradycyjnych zbiórek, eventów, które stanowiły dość znaczny dla nas zastrzyk gotówki. Ostatnie kilka miesięcy to tak naprawdę walka o możliwość pozyskania środków ochrony osobistej dla naszego całego zespołu, m.in. lekarzy, pielęgniarek, opiekunek, rehabilitantów, psychologów, którzy towarzyszą pacjentom na co dzień. Niestety, dziura w naszym budżecie wciąż się powiększa. W związku z tym, z okazji naszych urodzin postanowiłyśmy zaprosić innych do naszego challengu #MacarenadlaDutkiewicza na rzecz podopiecznych i pacjentów Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku. Zamiast kwiatków, czy życzeń wrzućcie do naszych skarbonek grosza – zachęcają Justyna Ziętek i Bogna Filipowicz z Fundacji Hospicyjnej, twórczynie zbiórki i tanecznego wyzwania.

Puszkę można zasilić tu: www.facebook.com/donate/283591779422566/

Fundacja zachęca także do wystawiania własnych przedmiotów i spotkań na rzecz wsparcia Hospicjum Dutkiewicza. Można to zrobić, wchodząc na swoje konto na Allegro.pl i wybierając cel: Wsparcie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.